• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

incio kullanıcısının son içeriği

 1. incio

  Koronavirüs belirtileri çocuklarda daha kısa sürüyor

  COVID-19 İzlem Merkezi'nde yapılan bilimsel çalışma, çocuk hastalardaki belirtilerin erişkinlere göre daha kısa sürdüğünü ortaya koydu.
 2. incio

  Nijerya ile Türkiye arasında sağlık alanında iş birliği

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Nijerya Sağlık Bakanı Dr. Osagie Ehanire ile "Sağlık ve Tıp Bilimleri Alanlarında İş Birliğine Dair Mutabakat Zaptı" imzaladıklarını açıkladı.
 3. incio

  Omicron bölge bölge vaka sayılarını etkiliyor: Piki gören iller düşüşe geçti

  Koronavirüs vaka sayılarında pik noktalardan sonra tekrar düşüş görüldü. Büyük şehirlerde de azalan vakalar, Anadolu'da artışa geçti. Uzmanlar, aşılanma oranlarının ve enfekte olan kişilerin artmasının vakaları düşürmekte etkili olduğu görüşünde.
 4. incio

  Bilim Kurulu Üyesi Kara: TURKOVAC aşısı, ölümü önlemede çok etkili

  Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, TURKOVAC aşısının, ölümü önlemede çok etkili olduğunu ve yoğun bakıma gitmeyi önlediğini belirterek, "Aşımızda diğer inaktif aşılara karşı daha iyi koruyucu nitelikte olan bazı veriler ortaya çıktı" dedi.
 5. incio

  Omicron varyantında ölüm sayıları neden daha yüksek?

  2022 yılının ilk günlerinden bu yana koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 10 binin üzerinde. Omicron çoğu kişide hafif seyretse de vefat sayıları delta varyantında yaşanandan daha yüksek? Bu durumun sebebi ne? İşte detaylar...
 6. incio

  DSÖ: Omicron'un BA.2 alt varyantı diğerlerine göre daha bulaşıcı

  Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), COVID-19'un Omicron varyantının giderek yayılan alt türlerinden BA.2'nin, diğer alt varyantlara göre daha bulaşıcı olduğunu açıkladı.
 7. incio

  BA.2 varyantı Türkiye'ye girerse yeni dalga oluşur mu?

  Omicron'un alt varyantı BA.2 vakaları, bazı ülkelerde artışa geçti. Peki dünya yeni bir dalgayla karşı karşıya kalır mı? BA.2, Türkiye'de baskın hale gelecek mi?
 8. incio

  Sağlık neferleri sınırın sıfır noktasında aşılama çalışmalarını sürdürüyor

  Mardin'de, Suriye sınırının sıfır noktasındaki yerleşim yerlerinde yaşayan vatandaşlar, evlerine ulaşarak koronavirüs aşı hizmeti sunan mobil sağlık ekiplerine minnet duyuyor.
 9. incio

  COVID-19'un yeni belirtisi: Cilt sorunları

  Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, ciltte kızarıklık, döküntü ve kaşıntı gibi bozuklukların Omicron varyantının yaygın belirtileri arasına girdiğini söyledi.
 10. incio

  Burun spreyleri bağımlılığa neden olabiliyor

  Doktor takibi dışında düzensiz olarak kullanılan bazı burun spreyleri bağımlılığa neden olabiliyor. Uzmanlar, burun tıkanıklığı yaşayanlara muayene olmalarını, sprey verilmesi durumunda ise belirtilen süre dışında kullanılmamasını öneriyor.
 11. incio

  3 yeni çocuk kalp merkezi açıldı

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gaziantep, Muğla ve Konya'da 3 yeni çocuk kalp merkezi açıldığını, 6 günlük Gündağ bebeğin kalp ameliyatı için Elazığ'dan hava ambulansı ile Konya'da yeni açılan merkeze sevk edildiğini duyurdu.
 12. incio

  Aziz Sancar öğrencilik yıllarını ve bilimsel çalışmalarını TRT Haber'e anlattı

  Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar hem yaptığı bilimsel çalışmaları hem de özel yaşantısı ile ilgili merak edilenleri TRT Haber'e anlattı. Sancar, "Yeni çalışma özellikle beyin kanseri tedavisine katkı sağlayacak" dedi.
 13. incio

  Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz, "Molnupiravir" ilacı ile ilgili detayları paylaştı

  Koronavirüs tedavisinde yeni bir aşamaya geçildi, Molnupiravir ilacının kullanımı başladı. İlacı kullanım kriterleri de belirlendi. 65 yaş üstünde, kanser geçmişi olan ve organ nakli olan kişiler ilacı kullanacak grupta.
 14. incio

  Nobel ödüllü Aziz Sancar'dan 'Ayrım yapmadan aşınızı olun' çağrısı

  Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, Omicron varyantıyla ilgili, "Ağır olmayabilir ama bir sebebi de bu varyanta yakalananların çoğu aşılı. Aşılı olunca da tabii ağır seyretmiyor. Ben aşılı olduğum için pek korkmuyorum artık" dedi.
 15. incio

  Bakan Koca'dan 65 yaş üstüne COVID-19 uyarısı: İhtimalleri hafife almayın

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "65 yaşınızı geçtiyseniz veya herhangi bir bağışıklık sistemi sorununuz varsa ihtimalleri hafife almayın. Önemsiz gibi görünen şikayetleri nezle, soğuk algınlığı ile karıştırmayın. Test yaptırın" dedi.
Üst