• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

2023 F1 için Yeni Alfa Romeo: “İleriye doğru büyük bir adım”

Helldorado

Moderator
Moderatör
Arama kartı: “Deri üstü ve cilt altı agresif”. Siyah ve kırmızı, çok az beyaz. L’Alfa Romeo Sauber2022 sezonunu altıncı üretici konumunda tamamlayan , şimdiye kadar sunulan ilk “gerçek” otomobil. Sadece bir görünüm değil, ne kadar ilginç olursa olsun. Zürih’te tanıtıldı ve adı C43, Biscione sponsorluğunda sonuncusu. Sadece araba değil, aynı zamanda ekip organizasyonu da yeni: Alessandro İyi öğrenciler49 yaşında, Umbria’dan, zaten grupta ve bu yıldan itibaren takım temsilcisi, lider bir role sahip olacak, ancak işlevler şu kişilerle bölünmüş durumda: Xevi Pujolarparça mühendisleri şefi, e Zender’ı Yenspor direktörü. FIA, F1, basın ve sponsorlarla yapılacak toplantılarda takımı temsil edecek. Herkes, şimdi CEO olan eski takım müdürüne rapor verir. Andreas Seidl.

Monchaux: “İleriye doğru büyük bir adım attı”

Gücünü Ferrari’den alan otomobildeki çalışmalar teknik direktör tarafından denetlendi. Jan Monchaux gururunu gizlemeyen “Daha hızlı olmalı. Hızlı ve güvenilir. Yeni tek kişilik, dışarıdan bakanlar için büyük bir adım, çok farklı. Özellikle ileriye doğru büyük bir adım attık. 2022 aracının doğal bir evrimi olan aerodinamik açısından ve aynı zamanda rakiplerimizden gördüğümüz kadarıyla normal.”

Başlıca müdahaleler aslında aerodinamiktir: sahte taban yoluyla, kaldırıma doğru eğimli kenarlar girer. Yatay radyatörler yerine eğimli. Radyatör menfezleri Ferrari’dekileri anımsatıyor: havanın dibe akmasına izin verecek kadar geniş ve dar. Dokuz akış saptırıcı. Ağırlık daha da azaltıldı: geçen yıl ağırlık sınırına ulaşabilen tek kişi annesiydi, bu yıl pilotlara ağırlık yüklemesi gerekecek, Valtteri Bottas ve Guanyu Zhou798 kiloya ulaşmak için gerekli.

Bottas’ın yeni yüzü

Geçen yıl Mercedes 10. sırada yer alan Finli, yeni görünümüyle de araba kadar agresif görünüyordu: şakaklarda tıraş edilmiş ve ensede daha uzun saçlar, kalın bir bıyık ve uzun süre sonra artmış gibi görünen kas kütlesi Avustralya ve Yeni Zelanda’da bisiklet sürmek. “C43 nihayet burada ve onu piste çıkarmak için sabırsızlanıyorum. Yeni görünümümüzü gerçekten çok beğendim. Bence bu çarpıcı ve geçen seneye kıyasla güzel bir evrimi temsil ediyor. Ekiple birlikte bir deneyim yaşadık. ilk ilginç sezon, birlikte oldukça sağlam bir ilerleme kaydettik ve şimdi gidilecek tek bir yön var: daha iyiye gitmek. Kural olarak bu yıl daha da önemli sonuçlar hedefliyorum. Yarışlara geri dönmek için sabırsızlanıyorum, enerjim var ve yeni sezona başlamak için can atıyorum.”

Valteri Bottas

Valteri Bottas

Zhou: “Saldırmaya hazırım”

F1 ve Alfa Sauber’deki ikinci yılında ortağı 23 yaşındaki Çinli Zhou da öyle: “Son aylarda yapılan tüm perde arkası çalışmalardan sonra C43’ün nihayet tanıtıldığını görmekten mutluyum. 2023 için güzel ve yeni bir tasarıma sahip olduğumuzu düşünüyorum ve Bahreyn’de kış testleriyle sezona başlamadan önce önümüzdeki birkaç gün içinde aracı Barselona’da sürmeyi dört gözle bekliyorum. Başlayın, beni karşılayın ve öğrenmem ve gelişmem için bana zaman verin. Bu yıl için beklentiler kesinlikle daha yüksek. Saldırmaya hazırım.”