• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, geçirdiği küçük felçten sonra durumu iyiye gidiyor.

Teletabi

Administrator
Yetkili
Administrator
Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak Çarşamba günü baş dönmesi geçirdiğinde önlem olarak hastaneye gitti ve hafif bir felç geçirdiğini öğrendi. Bir gün sonra bir röportajda hastaneden taburcu edildiğini ve “iyi durumda” olduğunu söyledi.

Sağlık krizi, 73 yaşındaki Wozniak’ın Dünya İş Forumu adlı bir konferansta konuşma yapmasının planlandığı Mexico City gezisi sırasında ortaya çıktı. Bilgisayarda yazı yazarken baş dönmesi yaşadığını söyledi. Hastanede MR çekildiğini ve küçük bir kılcal sızıntı ve baş dönmesi semptomlarının olduğunu tespit ettiğini ekledi.

Bay Wozniak Perşembe günü Los Gatos, California’ya uçtu ve Haber’a konuştuğunda akşam yemeğini bekliyordu. “Eve döndüm ve kendimi iyi hissediyorum” dedi.

Deneyimin en kötü yanının, hastanenin 24 saat boyunca sedyede kalmasını gerektirmesi ve yan dönmesine izin vermemesi olduğunu söyledi. Sağlık krizinin, Dubai’deki konuşma toplantıları için bir dizi geziyi iptal etmek zorunda kalması anlamına geldiğini ekledi; Medellin, Kolombiya; ve Bakü, Azerbaycan.

Bay Wozniak geziyle ilgili olarak “Yoğun zamanlarda hayat benim için böyle” dedi.

“Woz” olarak bilinen Bay Wozniak, 1976 yılında Steve Jobs ile birlikte ilk Apple bilgisayarını yaptı. Kurdukları şirket, kişisel bilgisayarın yaygınlaşmasına yardımcı oldu ve dünyanın en etkili teknoloji şirketlerinden biri haline geldi.

Bay Wozniak, 1980’lerde Apple’dan ayrıldı ancak şirketle ilişkisini sürdürdü ve düzenli olarak yüksek profilli etkinliklere katıldı. Apple’daki efsanesi, teknoloji meraklıları arasında büyük bir takipçi kitlesi oluşturmasına yardımcı oldu ve 2009 yılında “Yıldızlarla Dans Etmek” adlı popüler şovun yarışmacısı olunca şöhreti teknolojinin ötesine geçti.