• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Bahreyn GP'de pole pozisyonu: Verstappen ve Red Bull, Leclerc ve Russell'ın önünde

Helldorado

Moderator
Moderatör
Biraz daha insan mı? Ancak Max hayır, değişmedi. (İddia edilen) kriz dışında: Devrim yaratan makineyle ilgili sorunlar, takım içindeki iç tartışmalar, onun tepesindeki rakipler. Verstappen her şeyi yeniden düzene sokar: birincisi dünya şampiyonu kutup pozisyonu Yılın. çölünde Bahreyn Piastri'nin McLaren'inin akıntısını şans ve zekayla kullanarak muhteşem bir son tur attı ve kariyerinin 33. pol başlangıcını sağlayan ilk zamanı (1'29''179) belirledi. Onun arkadaşı, Sergio Perez, 5. sırada (+0''358'de). “Çok eğlenceliydi, rüzgar nedeniyle yolculuğu bir araya getirmek zordu. Pole pozisyonunda olduğum için çok mutluyum, bunun beklenmedik bir şey olduğunu söylemeliyim. Aracı optimize etmemiz gerekiyordu, şans eseri doğru yönü bulduk. Mücadelede? Hepimizin oraya yakın olacağını düşünüyorum ama iyi bir tempomuz var.”

Leclerc ikinci, Ferrari orada

Gerçekten de: Dünya şampiyonu artık yalnız değil. Her şeyden önce arkasında biri var ferraribir tanesi Charles Leclerc 228 binde. İkinci çeyrekte (1'29''165) Ferrari sürücüsü liderliği ele geçirebilirdi. Tamamen sorunsuz bir hafta sonu geçiremeyen Monakolu, “Biraz hayal kırıklığına uğradım” diyor. “Karmaşık bir hafta sonundan sonra iyi bir sıralama turu geçirdik. Geçen yıla göre daha iyi durumdayız, artık yarışın temposunu görüyoruz. İkinci çeyrekte daha iyi bir tur attığımı düşünüyorum, üçüncü çeyrekte kullanılan lastikler nedeniyle biraz hız kaybettik. Ne bekleyebilirim? İleriye doğru bir adım attığıma eminim, bakalım ne kadar büyük. inanıyorum ki kırmızı boğa hala önde.”

Bahreyn GP'sinin başlangıç sırası: Verstappen pole pozisyonunda

01 Mart 2024

Hamilton gridde dokuzuncu sırada

Yarışmacılar arasında minimum mesafe olması nedeniyle iyi ve sıkı bir başlangıç. Diğer kızıl saçlı Carlos Sainz Dördüncü sırada (a+ 0''328) yer alıyor ve İspanyol, Maranello'daki son yılında oldukça odaklanmış ve başarılı olmaya kararlı olduğunu kanıtladı. Onun önünde, mercedes İle ilgili George Russel (Max'tan +0.306'da): İngiliz, şu anda Okların lideri olacak: Lewis hamilton (+0''531'de 9. sırada), 2025'te Maranello'ya transfer olacak. George hiçbir yanılsama içinde değil: “Yarışta Max dışında hepimiz arasında bir mücadele olacağını düşünüyorum. Sanırım hepimiz ikinci sıradayız.” İlk 10'da orada olması gereken herkes var, sürpriz yok: Alonso İle'Aston Martin altıncı, McLaren İle ilgili Norris Ve Tabaklar arkasında, kapanışta, Hamilton'un arkasında, iyi olan Haas'ın ile Magnussen. Herkes, testlerde en iyi tempoya sahip olduğunu göstermiş olan Max'in peşindeydi, ancak uçuş turunda daha az parlak görünüyordu.

Red Bull ve Horner davası

Takım patronuyla ilgili olaylardan zehirlenen Red Bull için bu karmaşık saatlerde pole pozisyonu hiç bu kadar etkili olmamıştı. Christian Horner. Sezonun ilk GP'sinin arifesinde, bir çalışana yönelik uygunsuz davranış suçlamasından beraat eden Bahreyn'deki perşembe günkü serbest antrenman sırasında her şey en acımasız şekilde yeniden ortaya çıktı: gazetecilere ve ünlü isimlere gönderilen isimsiz bir e-posta. Formül 1İngiliz yönetici ile çalışanlarından biri arasında olduğu iddia edilen bir sohbetin yanı sıra fotoğraf ve video alışverişini içeren (materyallerin güvenilirliği konusunda kesinlik yok) aslında birçok kişinin daha fazla şeffaflık istediği bir davayı yeniden açtı. F1'in başkanı, Stefano Domenicali ve uluslararası federasyonun (FIA), Ben SulayemDosyayı alan kendisi de sadece Red Bull'un içinde değil, Horner'ı itibarsızlaştırmaya yönelik bir güç mücadelesinin sürdüğü iddia edilen sporun kendisinde de gölge bırakan bir casus hikayesini net bir şekilde anlamaya çalışmak için bütün gün görüşmelerde bulundu. Max bununla ilgilenecek: eşyaları ağıllara geri getirecek bir direk. Onun.