• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Bob Menendez, Türkiye’nin Suriye’ye askeri harekatına karşı çıktı

admin

Administrator
Administrator
Bob Menendez, Türkiye’nin Suriye’ye askeri harekatına karşı çıktı
Suriye’nin kuzeyinden Türkiye’ye düzenlenen terör atakları daha sonrası Ankara, yeni operasyon için düğmeye bastı.

Teröristlere ilişkin evvelde belirlenen maksatlar, hava operasyonlarıyla tek tek imha edildi.

Türkiye’nin kara harekatı hazırlığı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Birkaç gündür uçağımızla, topumuzla, SİHA’mızla teröristlerin doruğundayız. İnşallah en kısa müddette hepsinin kökünü kazıyacağız.” dedi.

Erdoğan’ın bildirisinin akabinde kara harekatı hazırlıkları için düğmeye basılırken, Amerikalı Senatör Bob Menendez, bir defa daha Türkiye aksisi açıklamalara imza attı.

Amerikalı Senatör: Türk operasyonlarından son derece endişeliyim

Yunan ERT televizyonuna konuşan ve çeşitli argümanlar öne süren Menendez, “Amerikan askerlerinin tehlikeye girdiği Suriye’deki Türk operasyonlarından son derece kaygılıyım.” dedi.

Menendez, Suriye’nin kuzebir daha düzenlenmesi planlanan harekata ait, “Kesinlikle kabul edilemez.” sözünü kullandı.

Biden idaresine seslendi: Türkiye’ye karşı net olun

“Birliklerimizi NATO müttefiki bir yana, hiç kimse için riske atamayız.” diyen Menendez, tezlerini şöyle sürdürdü:

“Hükümetin, Türkiye’ye karşı fazlaca net olması gerekiyor. Ezkaza bile olsa Türk operasyonunda askerlerimizin rastgele bir biçimde faydalanmasının sonuçlarının olacağını açıklamalıyız.”

F-16 konusu: Kabul etmeye niyetim yok

Sözü Türkiye’ye F-16 satışına getiren Menendez, “Herhangi bir bildirim almadım. Ancak emin olduğum şey şu ki, bir bildirim olsun ya da olmasın, mevcut kaideler altında Türkiye’ye F-16 satışını kabul etmeye niyetim yok.” diye konuştu.

Senatör, İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyelik süreçlerini desteklediklerini belirtti.