• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Charles Leclerc: “Monza'da aşırı hız yaptığım için beni durdurdukları zaman”

Helldorado

Moderator
Moderatör
Eğlenceli, rahat ve… açgözlü. Charles Leclerc “Deejay Gioca Italia” programına konuk oldu. Linus Ve Nicola Savino yeni girişimcilik deneyimi hakkında konuşmak için 10'dan 12'ye kadar yayında. Pilotu ferrari öğle yemeği “C” ile tasarlanan yeni bir dondurma serisi Federico Grom Ve Guido Martinetti2003 yılında Torino'da kurulan dondurma dükkanı zincirinin kurucuları.

Tatlı Leclerc: Ferrari sürücüsü Milano'da dondurma dükkanı açacak

kaydeden Alessandra Retico

29 Mart 2024

Leclerc: “Dondurmayı seviyorum ama vücuduma dikkat etmem gerekiyor”

Monegasque şampiyonu, “Formula 1 hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen Federico ile öğle yemeğinde buluştuğumuz ortak bir arkadaşımız sayesinde” dedi; “Ona Monako'da bir dondurma dükkanı açmayı gerçekten istediğimi söyledim, o da bana projesini anlattığını söyledi.”

Leclerc'in her zaman yanında taşıdığı bir tutku: “Elbette çocukluğumdan beri her şeyimi F1'e adadım ama her zaman sevdiğim bir şey varsa o da dondurmadır. Bazı fedakarlıklar yapmak ve daha az yemek zorunda kaldım çünkü bir atlet olarak vücut şeklimi korumam gerekiyor ama ara sıra kendime bir tane veriyorum.” Orta düzeyde kalori alımıyla bir dondurma yaratma fikri buradan kaynaklanıyor, “yani Birkaç tane daha alabilirim.”

Japonya GP karneleri: Verstappen 10 aldı, Sainz 8'i hak etti. Leclerc alkış aldı, Norris ve Piastri başarısız oldu, Williams'ın kabusu

kaydeden Stefano Zaino

07 Nisan 2024

Leclerc: “F1'e geleceğimi anladığım zaman”

Radio Deejay stüdyolarında Leclerc, sürücü olarak deneyiminden de bahsetti: “Kart sporuna çok erken başladım, üç buçuk yaşındaydım ama Formula 1'e çok geç gelebileceğimi, 2017'de söyleyebilirim. Alfa Romeo ile anlaşmadan önce geçen sene F2'deydim. Bu duyurudan sekiz ya da dokuz ay önce şöyle düşünmüştüm: “Evet, belki tutkumu işime dönüştürme fırsatım olur. Çünkü ben fazla büyüyen bir adam değilim, ben Ben sakin bir insanım.”

Charles Leclerc dondurmasını tanıtıyor: “Mükemmel lezzet üzerinde bu şekilde çalıştık”

Leclerc: “Monza'da aşırı hız yaptığım için beni durdurduklarında”

Leclerc yarış pistlerinde çok hızlı ama yolda kendini ölümlülerin yanında bulduğunda temkinli davrandığını garanti ediyor: “Yolda araba kullanmayı çok seviyorum, düşünmeme yardımcı oluyor ama açıkçası bunu sevmiyorum Sınırı arayın, bunu sadece pistte yapıyorum.” Ancak bir defasında aşırı hız yaptığı için durduruldu: “Sınırın iki veya üç kilometre üzerindeydim. Benden fotoğraf istediler, şapka istediler, sonra yine gittim. Monza'daki zaferin ertesi günüydü.” Sonra 8 Eylül 2019'da, zaferden birkaç saat sonra, taraftarların kırmızı dalgasının önünde: “Genellikle tribünlerde olup bitenlere dikkat etmezsiniz, çünkü %200 pistte olup bitenlere konsantre olmak. Ama Monza'da o gün son 3-4 turda tribünlerde tam bir çılgınlık olduğunu hatırlıyorum, bu yüzden bunu fark etmemek imkansızdı.”