• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

F1’de Toto Wolff, FIA tarafından çıkar çatışması nedeniyle soruşturulurken, eşi de fırtınada kaldı. Yanıt: ”Korkutucu ve kadın düşmanı suçlamalar”

Helldorado

Moderator
Moderatör
Önümüzdeki sorun Toto Wolff. Takım patronu mercedes eşiyle birlikte işi bitti Susie StoddartUyum Dairesi tarafından soruşturma altında Fia bir potansiyel için çıkar çatışması. Wolff aslında şirketin genel müdürü rolünü üstlenen ortağının konumundan faydalanabilirdi Formula 1 Akademisidiğer ekiplerin erişemeyeceği gizli bilgileri almak için, açıkça şikayetlerin ortaya çıktığı yer burasıdır.

Gizli bilgilerin değişimi

FIA, yaptığı resmi açıklamada Wolff’un eşlerinin isimlerini açıkça belirtmiyor ancak “bir takım patronu arasında paylaşılan gizli bilgilerin itham edildiği yönündeki medya spekülasyonlarından haberdar olunduğundan” söz ediyor. Formül 1 üyelerinden biri ile Formula 1 Yönetimi”Referansın, aynı zamanda Mercedes F1’in hissedarı ve takım patronu olan Avusturyalı yöneticiye ve geçtiğimiz Mart ayından bu yana F1 Akademisi’nin CEO’su olan ve F1 Akademisi tarafından yönetilen eşine yapıldığı açık. F1 Grubu, kategorinin ticari haklarının sahibi ve dolayısıyla FIA’dan özerkliğe sahip. Suçlamaya göre tüm bunlar, iki rol arasında, çifte avantaj elde edilecek yasa dışı gizli bilgi alışverişi ile çıkar çatışmasına yol açacaktı. Federasyon’un notunda ”Uyum Departmanı konuyu inceliyor” ifadesi yer alıyor.

Mercedes: ”Suçlamaları reddediyoruz”

FIA’nın suçlamalarına hemen mesafe koyan Mercedes’ten yanıt gelmesi çok uzun sürmedi: ”FIA Uyum Departmanından bu konuyla ilgili herhangi bir iletişim almadık ve soruşturmanın FIA aracılığıyla öğrenilmesi çok şaşırtıcı oldu. medyaya bir açıklama yayınlandı. Açıklamada ortaya atılan iddiaları ve ilgili medyada, takım patronumuzun dürüstlüğüne haksız yere leke süren iddiaları tamamen reddediyoruz. Doğal olarak FIA Uyum Departmanını bu soruşturma ve içeriğiyle ilgili tam, hızlı ve şeffaf bir şekilde yanıt vermeye davet ediyoruz.”

Susie: ”Korkutucu ve kadın düşmanı davranış”

İlgili kişinin sözleri kesinlikle daha ağırdı, Susie Stoddarttarafından da destek alan Lewis hamilton: ”Çok kırıldım ama ne yazık ki kamuoyunda bana yöneltilen suçlamalara şaşırmadım. Dürüstlüğümün bu şekilde sorgulanması cesaret kırıcı, özellikle de bu durumun köklerinin bir temele dayandığı düşünüldüğünde. korkutucu ve kadın düşmanı davranışlaryeteneklerimden ziyade medeni durumuma odaklanıyor. Motor sporlarındaki kariyerim boyunca çok sayıda engelle karşılaştım ve bu asılsız suçlamaların F1 Akademisine olan bağlılığımı ve tutkumu gölgelemesine izin vermeyi reddediyorum. Bu suçlamaları kesin bir dille reddediyorum” dedi.

Konular