• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

F1 Gp Silverstone: Russell, Hamilton ve Norris serbest antrenmanda uçuyor

Helldorado

Moderator
Moderatör
Silverstone'daki sıralama turları öncesi son serbest antrenmanda İngiliz üçlüsü (saat 16:00). George Russel, Avusturya'da bir tutam şansla elde ettiği başarıdan yeni dönen, nemli bir seansta Mercedes ile en iyi zamanla kapanışı yapan ve sonunda yağmurda ıslanan. Onun arkasında sadece 35 binde bir farkla takım arkadaşı var Lewis hamiltonArrows, kendi ev pistlerinde önemli bir sonuç elde etmeye kararlı. McLaren ile 185 bin saniye geride 3. oldu. Landon Norris, son İngiliz sürücü, kendi evindeki yarışta podyumda (2023'te 2.) Papaya sürücüsü merkez sahneye çıkmak için burada. Bir hafta önce Max Verstappen ile çarpışmanın ardından Spielberg'de sona eren yarış, onu intikam açlığına sürükledi. Ancak herhangi bir kin beslemese bile, McLaren şu anda en iyi araç gibi görünüyor.

Carlos Sainz ilk İngiliz olmayan


İlk İngilizce olmayan Carlos SainzFerrari ile 4. sırada (6 onda bir geride), Charles Leclerc 6. sırada (9 onda biri). Maranello, Cuma günü sürücüleri iki farklı konfigürasyonla yarıştırdıktan sonra, Barselona'da ilk kez görülen evrimden önceki “eski” konfigürasyonu kullanmaya karar verdi: Bu, özellikle Silverstone'un hızlı virajlarında ve belirsizliğini koruyan hava koşullarında araca daha iyi bir denge sağlayacaktı.

İki kırmızı olanın arasında, Max Verstappen'in Red Bull'u8 onda 5. Dünya şampiyonunun gerçek değerinin bu olması zor, bazı yanlışlıklara ve birkaç dönüşe rağmen. Tıpkı McLaren'in kendisinin (Oscar Piastri 7. olsa bile) bu sıralamada gerçek potansiyelini ortaya koymamış gibi görünmesi gibi. İlk 10'u kapatan Fernando Alonso'nun Aston Martin'i, Sergio Perez'in diğer Red Bull'u ve Nico Hulkenberg'in yenilenen Haas'ı. Çok sıkı bir sıralama bekleniyor. Ve gökyüzüne bakıldığında bile tahmin edilemez.
 
Üst