• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

F1, işte 60 yılın McLaren’ı: “Bu yıl dönümünü özel kılacağız”

Helldorado

Moderator
Moderatör
Siyah zemin üzerinde (ağırlıktan tasarruf etmek için) çok renkli McLaren (ana sponsorlarından birinin onuruna). Papaya portakalı, İngiliz takımının kuruluşunun 60. yıl dönümünü kutlamak için bu şekilde adlandırılan bu MCL60’ta elbette daha da fazladır. Woking’de tanıtılan ve James Key’in teknik sürüş direktörlüğünde doğan tek koltuklu araç, Bahreyn’deki testlerde (23-25 Şubat) pistte ve ardından Sakhir çölündeki ilk yarışta (Mart) göreceğimiz araç. 5). Temel geçen yılınki olmasına rağmen, her şeyden önce hem Red Bull hem de Ferrari unsurlarını içeren yanlarda ve göbeklerde “düzeltmeler” görülüyor.

F1, Liberty Media ile gerginlik: FIA başkanı geri adım attı

kaydeden Alessandra Retico

08 Şubat 2023

Takımda, direksiyon başında ve dümende pek çok yeni özellik: Oscar Piastri, 21, Avustralyalı, F3’ten (2020) sonra F2 şampiyonu (2021), tartışmalı bir ilişkiyle Alpler’den kapıldı. Sirkteki 5. yılında, 23 yaşındaki Lando Norris ile birlikte sürmek için (Red Bull’a üçüncü sürücü olarak dönen) Daniel Ricciardo’dan görevi devraldı. Takıma, takımın eski genel müdürü ve Alonso’nun Ferrari döneminde mühendisi olan Orvieto’dan 51 yaşındaki İtalyan Andrea Stella liderlik edecek (“Deneyimimi takıma taşıyacağım”). Sauber’e genel müdür olarak taşınan Andreas Seidl’in vedasının ardından CEO Zak Brown (“Onu seçmek çok kolaydı”) tarafından aranan şu anda takım patronu.

F1, işte yeni Alfa Romeo: “İleriye doğru büyük bir adım”

07 Şubat 2023

McLaren’in hedefi, geçen yıl kapalı olan sıralamada sadece bir podyum ve Alpine’nin ardından beşinci sırada yükselmek. Stella, “Bu sezon için ilk 4’te olmak konusunda gerçekçiyiz, ancak aynı zamanda rekabet gücümüzü artırmak konusunda da iyimseriz,” dedi. “Yapmamız gereken işlerin olduğunun farkındayız, ancak ekipteki herkes gibi ben de tamamen odaklandım ve 60. yıl dönümümüzü özel kılmaya kararlıyım. Takım patronu olduğumdan beri hayatım nasıl değişti? Çok değil, belki birazcık. İlgilenecek çok şey var. Belirlediğimiz hedeflere ulaşmak için birçok şey öğrenmeli ve hepimizin aynı çizgide olduğundan emin olmalıyım. Oscar? Simülatörde ve sürüş farkındalığı açısından etkileyici”.

F1, Red Bull 2023 aracını sunuyor. Verstappen: “İlk hisler iyi. Ferrari güçlü olacak çünkü iyi çalıştılar”

03 Şubat 2023

Papaya çocukları hazır. Lando: “Zaten beşinci yılımdayım, zaman hızla geçiyor… Neredeyse Bruce McLaren’ın takımı kurduğu yaştayım. Bu sezon pek çok yeni mücadele var, yoluma geri dönmek için sabırsızlanıyorum.” ve ilk kez MCL60’ın direksiyonuna geçmek. Araba güzel, bir sürücü olarak gelişmeye devam edebileceğimi hissediyorum, geçen yıldan beri çok şey öğrendim. Pistte ve pist dışında. Oscar? Olacak birlikte çalışmak güzel olsun şimdiye kadar çılgınca sonuçlara ulaştı zaten ona ayak uydurmak kolay olmayacak Beklentiler Sabırlı olmak sağlam ve süreklilik için çalışmak lazım kavga edeceğimizi düşünmüyorum zaferler için.”

Piastri bundan yalnızca zevk alabilir: “McLaren ile kariyerime başladığım ve bu sezon F1’deki ilk çıkışımı yaptığım için mutluyum. Araç gerçekten etkileyici ve sadece benim için değil, 60. yılını kutlayan takım için de unutulmaz bir yıl olacak.” . Heyecan verici bir mücadele bizi bekliyor, Lando ile puan toplamak için çok çalışıyoruz”.