• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

F1 Japonya GP'si Verstappen: “Gelecek mi? Red Bull'da mutluyum, belki 2028'den sonra ayrılırım”

Helldorado

Moderator
Moderatör
Kurtuluş hedefi. Max Verstappen Avustralya'daki geri çekilmeyi iptal etme ve hemen zafere dönme niyetiyle Japonya'ya geldi. Üç yarışın ardından dünya şampiyonası lideri olan Hollandalı Red Bull sürücüsü (51 puan, Leclerc'te +4), Melbourne'de kesintiye uğrayan sohbeti sürdürmeye hazır. Basın toplantısında Verstappen, “Melbourne'deki performansa bakarsanız hızlı olduğumuzu düşünüyorum. Yarışı bitirmedik, bu yüzden ideal değil, ancak aracımız yüksek hızlı virajları seviyor, bu yüzden umarım iyi bir performans sergileriz” dedi. Bunu bu hafta sonu bir kez daha kanıtlayabilirim.”

Ferrari, 20 yıldır kazanamadığı Japonya'da yeniden deniyor, işte Ferrari'nin Suzuka'ya getireceği yenilikler

03 Nisan 2024

Verstappen ve gelecek

Suzuka pisti “kesinlikle favorilerimden biri. İlk defa biraz korkutucu geliyor ama hoşuma gitti.” Verstappen geleceğe ilişkin şunları söyledi: “Bulunduğum yerden çok mutluyum ve orada kalmak istiyorum. Red Bull ile 2028'e kadar sözleşmem var, sonra devam etmek isteyip istemediğime bakacağım. Bu en önemli şey.” Benim için önemli olan şey, nerede olduğu meselesi değil. Ama bunlar şu anda gerçekten düşünmediğim şeyler.”

Sainz: “Gelecek yıl için hızlanma zamanı”

Açıkçası Suzuka'da en çok beklenenlerden biri Carlos Sainz. Avustralya'daki başarısının ardından İspanyol Ferrari pilotu “favori pistlerimden birinde” onay arıyor. Geçen yıl burada Red Bulls'a kıyasla onda yedi veya sekizini kaybettik, şimdi bu yıl daha yakın olup olmadığımızı görme zamanı.” Apandisit ameliyatından sonra fiziksel durumum iyileşiyor: “Bu hafta bisiklete binmeye gittim, bir hafta Avustralya'da kaldım ve Spor salonuna gitmeye başladım. Hala eskisi kadar ağır kaldıramıyorum ama en azından antrenmanımı yapabiliyorum ve kendimi yeniden %100 hissediyorum.” Gelecek yıl Kırmızı Takım'dan ne zaman ayrılacağına dair bir haber yok: “Elbette birisiyle konuşuyorum ve gelecek yıl direksiyonu alana kadar da bunu yapmaya devam edeceğim. Şimdi hızlanma zamanıdır ve bu konuyu mümkün olan en kısa sürede çözebilmeyi umuyoruz.”

Verstappen, Japonya'daki kurtuluş misyonu. Max (neredeyse) asla art arda iki hata yapmaz

kaydeden Jacopo Manfredi

03 Nisan 2024

Leclerc: “Hedef kazanmak”

Melbourne'de takım arkadaşının ardından ikinci sırada yer aldı. Charles Leclerc Japonya'da oldukça rekabetçi bir Red Bull bekliyor, özellikle de Avustralya'da ön lastiklerde tanelenme sorunu olduğu için, burada olmasını beklemediğimiz bir durum. Bizim açımızdan, savaşmaya hazır olmak ve ortaya çıkan fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmak için odaklanmayı sürdürmek çok önemli olacak.” Ferrari bu ilk üç yarışta her zaman podyuma çıktı: “Maranello'da mükemmel bir iş çıkardılar çünkü SF -24 geçen yılın arabasına göre açık bir adım önde. Bahreyn ve Suudi Arabistan'daki yarışlarda takım olarak mümkün olan en iyi sonucu elde ettik ve Avustralya'da rakiplerimizin nakavtından en iyi şekilde yararlandık. Henüz kazanmadım ve bu benim kısa vadeli hedefim, ancak potansiyelimizi maksimuma çıkardığımızı düşünüyorum.”

Konular