• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

F1, Leclerc çatışmada en iyi zaman: sprint yarışında pole pozisyonundan başlayacak. Sargeant, Sainz’i suçlamak için dışarı çıkıyor

Helldorado

Moderator
Moderatör
Çift Charles. Yarınki gerçek gp’de pol pozisyonundan sonra, Leclerc Red Bulls’u tekrar yener ve aynı zamanda bu öğleden sonraki mini yarışta (İtalya saatiyle 15.30’da), Bakü’de bu yıl beklenen altı yarıştan ilki olan 100 km sprint yarışında liderliği ele geçirir. . Mini gp için yenilenen biçim. Ancak önde olan adam bu hafta sonu hep aynı: Monegasque ilk denemede en iyi zamanı (1.41.697) işaret ediyor, ikinci denemede burnunu kırarak Ferrari’yi duvara sıkıştırıyor. Alınacak puanlar var (ilk 8’e tırmanmak için 8’den 1’e), iki emeklilik ve bir 7. sıradan geri dönen Charles ile şimdilik nankör bir sınıflandırma için göz ardı edilemez. Sprint aynı zamanda Ferrari’nin 4 hafta önce Avustralya’da göründüğü gibi hızını iyileştirip iyileştirmediğini görmek için bir fırsat olacak. Kısacası gp’nin mezesi olacak.

Leclerc, Bakü’de Red Bulls’un önünde pole pozisyonunda: “Ferrari yarışta pek önde olmayacak”

muhabirimiz Alessandra Retico tarafından

28 Nisan 2023

Leclerc şimdilik Red Bulls’tan daha güçlü

Bu arada, Charles, özellikle sevdiği ve kişisel nedenlerle de bağlantılı olduğu bir pistte arka arkaya üçüncü direği aldığı gp’ye hak kazanma konusunda Red Bulls’tan daha güçlü. Sergio Perez 147 binde geride kalırken, Max Verstappen 290’da 3.: Dün 2. olan Hollandalı, penaltı atışlarının son aşamasında da mavinin arkasını kaybetti (adı bu). İki dünya şampiyonu endişeli değil: “Araç zaten iyi, yarışta farklı olacak. Bu formatı beğenirsem? Hayır”. Klasik yarışları tercih ettiğini asla inkar etmedi Max.

Leclerc: “Ama yarış modunda kolay olmayacak”

Evet, Leclerc mutlu ama gerçekçi: “Bence Red Bull daha da güçlü ve yarış modunda yenilecek taraf. Aracı çok geliştirdiğimizi düşünüyoruz ancak bugünden itibaren rekabet gücümüzle ilgili bazı önemli yanıtlar alacağız. Kazanmak için her şeyi yapacağız, Ferrari kesinlikle zirvede olmalı ve ben de kazanmak için her şeyi yapacağım. Bugün kolay değildi, belki ilk son denemede hava akımını biraz kaçırdım, sonra 5. virajda kontrolü kaybettim ama bunun sıralama turlarımı etkilemedi ama Sainz’in turu için çok üzgünüm”. Charles’ın kırmızısını tamir etme zamanı gelecek, Carlos’un güveni biraz daha paramparça oldu: dünkü sıralama turlarında zaten başı belada olan İspanyol, dar duvarların arasındaki araçla güven eksikliğini yineledi.Charles’ın sarı bayrağı onun gelişmesine izin vermiyor zaman denemesini yarım saniyede 5. sırada bitiriyor: “Charles’ın kazasının bana çok pahalıya mal olduğunu düşünmüyorum, bu duyguyu hâlâ hissetmeyen benim”.

F1, Bottas çıplak fotoğraflandı: “Vücudumu dinlemeyi öğrendim”

muhabirimiz Alessandra Retico tarafından

29 Nisan 2023

Çavuş dışarı çıkar ve Sainz’i suçlar.

Dün Mercedes ile Q3’te bir bıyıkla elenen George Russell kendini kurtardı ve 4. olurken, Lewis Hamilton, Alonso ve Stroll’den iki Aston Martin’in arkasında kalan Alex Albon’un Williams’ı ile birlikte 6. sırada ve mobil kanadı çalıştırmada hala sorunlar yaşıyor. . Tartışma var, ancak Logan Sargeant olayında (şimdilik) soruşturma yok: Amerikalı, Q1’de 11. zaman denemesiyle hak kazandı, ancak 3. virajda sağ arkadan bir duvara çarptı. Logan, Sainz’in Ferrari’sini içeride bulduğundan şikayet etti.

konular