• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

F1, Red Bull 2023 aracını sunuyor. Verstappen: “İlk hisler iyi. Ferrari güçlü olacak çünkü iyi çalıştılar”

Helldorado

Moderator
Moderatör
kırmızı boğa göstermek. New York sahnesi ve gösteri süresi (bir saatten fazla ve bir çeyrekten fazla) dışında, makinenin tanıtımı için Dünya Kupası 2023 İngiliz-Avusturya ekibinin formül 1 fazla sürpriz yapmadı. Birkaç sponsor dışında 2022’deki ile aynı görünüm. Küçük haberler, girişim İşaretini yap: hayranlardan bu yılki 3 Amerika yarışı için arabanın elbisesini tasarlamaları istenecek. Öte yandan asıl otomobilin tanıtılmasının sadece Bahreyn’deki testlerde (23-25 Şubat) gelmesi bekleniyordu. Amerikan sahnesindeki bu yükseliş, ortaklığı resmi olarak duyurmak için mükemmel olsa da, bir vekildir. ford 2026’da başlayacak ve Amerikan şirketinin yirmi yıldan fazla bir süre sonra F1’e dönüşünü işaret ediyor. Mavi oval, elektrifikasyonu ve sürdürülebilir benzini zorlama olasılığını cezbetti.

(afp)

Verstappen: “Ferrari güçlü olacak, iyi çalıştılar”

Çifte dünya şampiyonu, Max Verstappen, aslında kayda değer büyük bir haber olmadığını kabul ediyor ve “Onu ilk kez görüyorum: dış görünüm son iki sezondakiyle hemen hemen aynı. Arabanın sunduğu haberler, açıkçası ben ayrıntılara giremem” Ve belli ki test etmemiş, ona yine de sorsalar bile: “Bunu simülatörde yaptım, ilk hisler iyi. O zaman piste koyduğumuzda görmemiz gerekecek, sadece sahip olacağız üç günlük test. ferrari? Rekabetçi olmasını bekliyorum, tepedeki değişikliğin çok iyi çalışan güçlü bir takım olduğu gerçeğini değiştireceğini düşünmüyorum.”

Sergio Perez: “Geçen yılın hatalarından ders çıkaralım”

Max ile de sergio perez Ve Daniel Ricciardo, üçüncü şoför olarak ailesinin yanına döndü. Meksikalı için “geçen yılki kurulum hatalarından ders alma, hemen doğru yöne gitme ve tutarlı olma” arzusu. Avustralyalı için, “tekrar evde olma ve pek çok tanıdık yüz bulma hissi. Deneyimimi ekibin hizmetine sunacağım”.

Horner: “Ford ve ABD bize ekstra destek veriyor”

Red Bull ilk kez yurtdışında kendini tanıttı ve bunu ABD topraklarında yapan ilk F1 takımı oldu. Onu destekleyen, Ford’la yaptığı anlaşmanın boyutu ve ayrıca Amerika’nın giderek daha önemli bir pazar haline gelmesi gerçeğidir. Red Bull takım patronu, Chris Hornerönemini vurguluyor: “Amerika’da sporumuzun büyümesi göz ardı edilemez, ABD’de 50 milyondan fazla F1 taraftarı var ve bunların %72’si bizi takip ediyor ve taraftarların burada takımımızı kucaklama şeklini görmek çok özel. Ayrıca Ford’u anavatanlarına kabul etmek ve kutlamak istedik – bu gerçek bir stratejik teknik ortaklık olacak, Ford batarya ve hibrit teknolojisinde ve ekibi rekabette önde tutmak için çok daha fazla konuda yardımcı olacak”.

Formula 1, Ford’un dönüşü: 2026’dan Red Bull ile birlikte

kaydeden Alessandra Retico

03 Şubat 2023

Ford, 2026’dan itibaren F1’de

Resmi duyurunun ardından FIA’dan 2026 için kayıtlı sürücülerle ilgili basın açıklaması: Alpine, Audi, Ferrari, Honda, Mercedes-AMG ve tabii ki Red Bull Ford. Gelecek çoktan başladı.