• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

F1, Stroll bisikletinden düşerek kendini incitti: Aston Martin ile Bahreyn’deki testleri atladı

Helldorado

Moderator
Moderatör
Eyerden inin. Lance Stroll, Bahreyn’deki (23-25 Şubat) üç günlük sezon öncesi testini kaçırıyor. Milyoner baba Lawrence’ın sahibi olduğu Aston Martin’den 24 yaşındaki Kanadalı sürücü, İspanya’da antrenman yaparken bisiklet kazası geçirdi. Görünüşe göre ciddi bir şey yok, ancak kendisine ve ekibine yeni AMR23’ün direksiyonuna geçmemelerini tavsiye edecek kadar zarar vermiş olmalı. Ancak yeni takım arkadaşı Fernando Alonso’yu kim alacak.

Ekibi tarafından yayınlanan resmi basın açıklamasında şu ifadeler yer alıyor: “İspanya’da sezon öncesi bisiklet antrenmanı sırasında Lance Stroll küçük bir kaza geçirdi ve Bahreyn’deki sezon öncesi testlerine katılmamasına neden olacak şekilde yaralandı. Ancak Lance, hızlı bir iyileşme ve yakında araba kullanmaya geri dönmeyi bekliyor. AMR23’ün direksiyonuna geri dönmeye uygunluğu günden güne değerlendirilecek. Takım, Bahreyn GP öncesinde durumu güncelleyecek, Lance’e acil şifalar dileyecek ve takım içinde ondan her zamanki enerjisini ve bağlılığını bekleyecek.”

Lance’in kendisi bir mesaj vermeye hevesliydi: “Sezona hazırlanmak için bisikletim üzerinde antrenman yaparken talihsiz bir kaza geçirdim. Arabaya geri dönmeye kararlıyım ve takımla birlikte önümdeki sezon için heyecanlıyım. Bu rahatsızlıktan bir an önce kurtulmak için motive oluyorum.”

Makineleri test etmek için sadece üç günlük kısa oturumlar göz önüne alındığında gerçek bir sorun. Bu yılınkiler öncekilerin sadece bir evrimi olacak olsa bile. 41 yaşındaki Alonso hazır ve zinde görünse de, testlerde Kanadalı pilotun yerini yedek sürücülerden biri, yani Belçikalı Stoffel Vandoorne, 30 veya 22 yaşındaki Brezilyalı Felipe Drugovich, F2 alabilir. şampiyon l ‘Geçen yıl. Her ikisi de, sahiplerinin 23 yaşındaki Briton, Lando Norris ve yeni giriş yapan Avustralyalı 21 yaşındaki Oscar Piastri olduğu McLaren’in yerini aldı.

konular