• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

F1, Verstappen Abu Dhabi’de pole pozisyonunda. Leclerc ikinci, Hollandalı’nın sadece bir bıyık gerisinde

Helldorado

Moderator
Moderatör
Doyumsuz yamyam. Yılın son polemili ilkinin aynısı: Max Verstappen. Ekim başından bu yana üçüncü kez dünya şampiyonu olan Hollandalı, aynı zamanda yarışın en hızlı turunu da atıyor. Abu Dabi. Başkalarına hiçbir şey bırakmaz ya da çok az şey bırakır. Ama aralarında büyülü bir tane var Charles LeclercYas Marina’da zirvede mücadele edecek kadar rekabetçi görünmeyen bir araca rağmen açık ara 2. sırada (139 binde bir). Üçüncü la McLaren İle ilgili Oscar Piastri, ortağıyla birlikte kim Lando Norris (5.) takıma zor anlar yaşattı kırmızı boğa Max tarafından (Perez bunun yerine silinmiş bir sürenin ardından 9. sırada). Gasly’yi engellediği gerekçesiyle soruşturma sonrasında beraat eden Avustralyalı sürücü: “Zor seans, son derece yakın değerler, birçok hata yaptık, son turda bile hayatımı zorlaştırdım ama araç çok hızlı ve geri dönmek güzel.” ön “.

Verstappen, neredeyse mükemmel bir Dünya Şampiyonası

Max’in pole pozisyonunu alması şaşırtıcı değil ve pek de değişmiyor: onun için Emirates pistinde üst üste dördüncü pole pozisyonundan start alıyor. Red Bull’un serbest antrenmanlarda kendi isteğine göre çok fazla zıplaması nedeniyle yarattığı olağandışı rahatsızlıklara rağmen, eşi benzeri olmayan bir sezonu (21 yarıştan 18 galibiyet) yüksek bir notla bitirmek istiyor. “Garip, bütün hafta sonu mücadele ettik, ardından sıralama seanslarında daha fazla uyum yakalamayı başardık. Yarış? Genellikle iyi iş çıkarıyoruz. Çok özel bir sezondu.” Max’in yorgunluğu iştahını kesmiyor, aksine kariyerinin 32. ve yılın 12. pole pozisyonu, tüm bunları 2023’te zaferlere dönüştürdü. Ve Yas Marina’da yarışı kazanamayan bir pole pozisyonunu görmek için 2014’e dönmeniz gerekiyor: Hamilton tarafından geçilen Rosberg.

Formula 1 aynı zamanda yapay zeka üzerinde de deneyler yapıyor: “Bilgisayarlı Görme”nin nasıl çalıştığı Abu Dabi’de test ediliyor

kaydeden Alessandra Retico

24 Kasım 2023

Ferrari ve Mercedes, İnşaatçılar şampiyonluğu için savaşıyor

Ancak Dünya Şampiyonası’nın son dengesinde takımlara karşı mücadeleyi omuzlarında taşımak zorunda kalacak olan Leclerc’in ön sırası değişiyor. mercedes 2. sıra için İnşaatçılar: Frecce, Maranello’nun 4 puan önünde lider durumda. George Russel bölüm 4 (hamilton Bunun yerine 2. Çeyrek’te art arda 2. GP’de elenirse startta 11. olacak). Oyunlardan uzak Carlos Sainz: İspanyol, ilk çeyrekte elendikten sonra 16. sırada başlayacak, Brezilya 2019’dan beri başına böyle bir şey gelmedi. Las Vegas’ta kendisine sebep olan kanalizasyon kazası nedeniyle masumca cezalandırıldığı son haftanın ardından İspanyol için bir kötü hafta sonu daha yaşandı. Arabayı dörde böldü ve diğer şeylerin yanı sıra akü paketini değiştirdiği için 10 sıra grid cezasına neden oldu. İspanyol pilot, Yas Marina’da da sorun yaşadı: Cuma günkü 2. serbest antrenmanda, birkaç tur sonra bir tümseğin üzerinden atladıktan sonra SF 23’ü duvara çarptı. Mekanik için ekstra iş. O, sert bir bakışla: “Bu hafta sonu her şey çok sıkışık, her şeyi mükemmel yapmalısınız, ön kanat sorunu nedeniyle garajdan çok geç çıktım ve temiz bir tur atamayacak kadar fazla trafik buldum.”

Hamilton Red Bull’da mı? Pilot bunu reddediyor ancak Abu Dabi’de mesaj kapısı patlıyor. Hepsi eski bir telefonun hatası

kaydeden Alessandra Retico

23 Kasım 2023

Leclerc ve Sainz yenilenmeye hazır

Charles, hiç olmayan bir alan buluyor (Las Vegas’ta 2.lik için son fren noktası ustaca). “Bu hafta sonu nasıl gittiğimize bakarsak, ön sırada olmayı beklemiyordum, her şeyi bir araya getirmem gerektiğini biliyordum, son virajda biraz fazla kaydım ama sonunda ön sırada ve muhteşem. Bazı nedenlerden dolayı arabamız kullanılmış lastiklerle daha çok zorlanıyor, ancak yenileriyle hayat buluyor ve mükemmel hisler veriyor. Russell arkamda mı kalacak? Amacımız araçlarımızı Mercedes’in önüne geçirmek, umarım Carlos da iyi bir başlangıç yapar ve mücadeleye katılır. Onun için önemli olan tek şey bu.” Şimdilik Sainz ve Alonso 200 puanla berabere kaldı, 188 puanla 7. sırada olmasına rağmen umrunda değil. Ama burada olduğumuza ve bu, sollamak için son şansımız olduğuna göre, kim bilir. Sıralama konumu sözleşmeleri etkilemez (her ikisi için de yenilemeler yolda), ancak ruha zarar vermez.