• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

FIA Başkanı Ben Sulayem’in oğlu Dubai’de trafik kazasında öldü

Helldorado

Moderator
Moderatör
DUBAİ – Dünyanın en güzel ve en hızlı arabalarının vızıldayarak geçtiği Dubai sokaklarında bir trafik kazası. Yani geçen Salı öldü Saif Ben Sulayemoğlu Muhammed Ben Süleyman, dünya otomobil federasyonu (FIA) başkanı. Haber, dünya motor sporlarının yönetim organı sözcüsü tarafından doğrulandı ve FIA’nın 1 numarasının gizlilik istediği göz önüne alındığında başka ayrıntılar beklenmiyor.

BAE Otomobil Federasyonu’ndan yapılan açıklamada taziyeler sunulur ve “Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla, ey dinlenmiş ruh, Rabbine razı ve hoşnut dön… Yüce Allah’tan rahmetinin bolluğunu bereketlendirmesini niyaz ediyoruz. , geniş bahçelerinde ağırlamak, ailesine ve yakınlarına sabır ve rahatlık aşılamak”. Suudi gazeteci İbrahim El Zübeydi Baba ve oğul Ben Sulayem’in fotoğrafını yayınlayarak haberi duyurdu.

????? ???????? ???????? ????????? ??????? ????? (???? ??? ???? ???? ???? ????) ? ??? ???? ??????? ?????? ???????? (#FiA) ???? ?? ???? @Ben_Sulayem

• ???? ???? ??? ???? ?? ?????? ?????? ???? ????? ????? ????
• ??????? ?????? ???? ?? ???? ??????.
??? ???? ????? ????? ???? ????? pic.twitter.com/oq8rqLp9f

— İbrahim Al-Zubaidi ???? (@ibrahimAlZubadi) 9 Mart 2023
Saif Ben Sulayem, 2016-17 BAE Formula 4 serisinde mevcut Formula 1 çaylaklarına karşı yarışarak motor sporlarında babasının izinden gitmişti. Logan Çavuş (Williams) e Oscar Piastri (McLaren). 61 yaşındaki Muhammed Ben Sulayem, Aralık 2021’de FIA başkanı olmasına izin veren siyasi kariyerinden önce rallilerde bir geçmişe sahip olmakla övünüyor. Jean Todt. Formula 1 söz konusu olduğunda tükenmeye mahkum bir liderlik, çünkü Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşı Şubat ayında sahipler ve paydaşlarla giriş konularında yaşanan çatışmanın ardından artık Sirkten sorumlu olmayacağını duyurdu. yeni takımların ve Grand Prix’nin medya hakları hakkında. Artık tek kişilik yönetmene intikal etmiş bir görev Nicholas Tombazis.

konular