• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Garry Tan San Francisco'nun “Twitter Tehdidi” mi yoksa Gerçek İnançlı mı?

Teletabi

Administrator
Yetkili
Administrator
Ancak sayıları giderek artan teknoloji yöneticileri gibi Bay Tan'ın da tutkusu San Francisco'da siyasettir. Şehir hakkında pek çok fikri olan ve teknoloji endüstrisinde dedikleri gibi hızlı hareket etmek ve işleri bozmak için bitmek bilmeyen para yığınları olan, sev ya da nefret et teknoloji yöneticileri ve yatırımcılardan oluşan bir kadrodan biri. (Eleştirmenleri bunun daha çok Belediye Binası satın almaya benzediğini söyleyecektir.)

San Francisco'nun siyaset kurumunun bazı üyelerine göre 43 yaşındaki Bay Tan, zengin teknoloji yöneticileri arasında en sinir bozucu olanı haline geldi. Son yıllarda yerel siyasete yaklaşık 400.000 dolar harcayarak abartılı bir çevrimiçi kişilik yarattı ve çok daha fazlası da gelebilir. 425.000 takipçisi bulunan sosyal medya sitesi X'te ise Bay Tan, bazı insanları sadece kızdırmakla kalmıyor, onları kızdırıyor.

27 Ocak gece yarısından kısa bir süre sonra şu paylaşımda bulundu: Bu, rap efsanesi Tupac Shakur'un 28 yıl önce müzik rakiplerine hakaret olarak çıkardığı ünlü şarkısı “Hit 'Em Up”a incelikli bir göndermeydi. Ancak bazı insanlara bu bir tehdit gibi geldi.

Bir X Takipçisi ona sorduğunda Bay Tan'ın sarhoş olduğunu itiraf etti.

Bay Tan, gönderisinin yayınlanmasından birkaç saat sonra onu sildi ve özür diledi. Ancak birçok kişi bunu zaten görmüştü.

Birkaç gün sonra bazı denetçiler, Bay Tan'ın yüzünün yer aldığı ve şu sözlerin yer aldığı isimsiz mektuplar aldı: “Garry Tan haklı! Size ve sevdiklerinize yavaş ve acılı bir ölüm diliyorum.” London Breed'i düşünen bir denetçi olan Aaron Peskin, Kasım seçimlerine aday olan San Francisco belediye başkanı, Bay Tan'ın gönderisine dayanarak polise rapor sunan birkaç patrondan biriydi.
 
Üst