• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Gp Imola, Emilia – Romagna’daki kötü hava koşulları nedeniyle iptal edildi

Helldorado

Moderator
Moderatör
bu Imola GP ve Emilia Romagnaaltıncı testi Formula 1 Dünya Şampiyonası pistte 21 Mayıs Pazar günü planlandı Enzo ve Dino Ferrari, çalışmayacak. Bölgeyi etkisi altına alan şiddetli yağışların ardından test iptal edildi. Şu anda başka bir tarihte toparlanma öngörülmemektedir. Sky’a “İtalyan ve Imola hayranları için üzgünüm. Stefano DomenicaliF1 başkanı ve CEO’su – doğru çözümü bulmaya çalışacağız, ancak sıkı program göz önüne alındığında, bu yıl onu geri getirmeyi düşünmek zor, ancak bu kadar sıkı çalışanlara ahlaki bir bağlılığımız var.” mevcut sözleşmeyi 2026’ya kadar uzatma olasılığını açıyor.

Son birkaç saattir sellerden ve şiddetli yağmurlardan etkilenen Emilia-Romagna ve Marşların nüfusuna çok yakınız.

— Scuderia Ferrari (@ScuderiaFerrari) 17 Mayıs 2023
F1 basın açıklaması

“Formula 1 topluluğu, Emilia-Romagna bölgesindeki son olaylardan etkilenen insanlara ve topluluklara düşüncelerini göndermek istiyor. Ayrıca, bu insanlara yardım etmek için ellerinden gelenin en iyisini yapan acil servislerin çalışmalarını da takdir etmek istiyoruz.” Formula 1 Başkanı, FIA Başkanı, yetkili makamlar, İtalya Otomobil Kulübü Başkanı, Emilia Romagna Bölgesi Başkanı, şehrin Belediye Başkanı arasındaki görüşmelerin ardından yola devam edilmemesine karar verildi. Karar, taraftarlarımız, takımlarımız ve personelimiz için etkinliği güvenli bir şekilde düzenlemenin mümkün olmadığı ve bölgedeki şehirlerin içinde bulunduğu durum göz önüne alındığında yapılması gereken en doğru ve en sorumlu şey olduğu için alınmıştır. Bu zor zamanda yerel yetkililere ve acil servislere daha fazla baskı uygulamak için adil olun”.

Domenicali: “Düşüncelerimiz kurbanlarla”

Gibi Stefano DomenicaliF1 Başkanı ve CEO’su: “Başımıza gelenler büyük bir trajedi.
Büyüdüğüm şehir ve bölge olan Imola ve Emilia Romagna, düşüncelerim ve dualarım sel mağdurları ile etkilenen aileler ve topluluklar için. Yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmek ve durumu kolaylaştırmak için yorulmadan çalışan inanılmaz acil servislere minnettarlığımı ve hayranlığımı ifade etmek istiyorum – onlar birer kahraman ve tüm İtalya onlarla gurur duyuyor. Alınan karar, yerel topluluklardaki herkes ve F1 ailesi için doğru karar çünkü güvenliği sağlamamız ve yetkililere bu korkunç durumla uğraşırken fazladan yük oluşturmamamız gerekiyor.”

AlphaTauri bağış toplama etkinliği

AlphaTauri ahırı, kötü hava acil durumundan en çok etkilenen ailelere ve gerçeklere destek vermek için Faenza Belediyesi tarafından başlatılan acil durum bağış toplama etkinliğini sosyal medya aracılığıyla desteklemeye karar verdi. “Maalesef Faenza şehrimiz bir kez daha önemli miktarda yağış ve bunun sonucunda sel baskınına maruz kaldı – öyle yazıyor – Etkilenenlere yardım etmek isteyenler, aşağıdaki talimatları izleyerek bunu yapabilirler”.

konular