• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Hamilton: “Ferrari’de miyim? Söylentiler, Mercedes ile kontratımı yenilemek üzereyim”

Helldorado

Moderator
Moderatör
Ferrari yok. Lewis hamilton ile bir yenileme imzalamak üzeredir. mercedes. İngiliz sürücü, Ferrari’den 45 milyonluk bir teklif hakkında yazan bir İngiliz tabloid tarafından bu hafta yeniden başlatılan bir hipotez olan Maranello’ya gitmek istediğine dair söylentileri yalanladı. Yedi kez dünya şampiyonu Monaco Grand Prix’sinin açılışında yaptığı basın toplantısında, “Bunlar sadece spekülasyonlar, ekibim yenileme anlaşmasını tamamlamak için çalışıyor ve işte buradayız. Ve hayır, Ferrari o değil.” beni aradı” Hamilton daha sonra geçen hafta sel nedeniyle Imola gp’yi iptal etme kararından bahsetti: “Bölgede olanları düşünerek Imola’da yarışmamak doğruydu” diyor ve bir sonraki gp’ye dönerek “Ben’ Güncellemelerin bize istediğimiz cevapları verip vermeyeceğini anlamak zor olsa da burada olduğum için mutluyum, ancak rakiplerimize daha yakın olmayı umuyoruz.”

Leclerc: “Hamilton süper ama Sainz’le mutlu”

Ayrıca Leclerc Hamilton’ın Ferrari’ye gelişiyle ilgili söylentilerden çekinmedi: “Herkes onunla takım arkadaşı olduğu için mutlu olur çünkü öğrenecek çok şey var. Mevcut durumdan memnunum ve Carlos ile harika bir ilişkim var. “Bir takım arkadaşından ne beklerim? Hepimizin aradığı gibi hızlı bir arkadaş olması. F1’deyiz ve en iyilere karşı mücadele etmeyi seviyoruz. Dostum hızlı değil, Carlos çok hızlı. Piyasa seçimlerini yapması gereken ben değilim. Bakalım.”

Charles Leclerc

Charles Leclerc (AFP)

Vasseur: “Hamilton’a teklif yok”

Fred Vasseur, Ferrari takım patronu bu konuda şakalaşıyor: “İki hafta önce Sainz’i Audi’ye gönderdiğimi okudum, geçen hafta Leclerc Mercedes’teydi, bu gidişle yalnız kalacağım…” sözleri Sky Sports İngiltere’ye. “Sezonun bu aşamasında her hafta farklı bir hikaye var ama Lewis Hamilton’a herhangi bir teklif yapmıyoruz ve vermedik. Onunla konuştum mu? Hamilton onlarla, son birkaç 20 yılda, sanırım onunla her hafta sonu konuştum ve sırf beni takip ediyorsun diye bunu yapmayı bırakmak istemem… Şu anda bizim için en önemli şey Mevcut sezon için aracı geliştirmeye odaklanmak için birkaç ay içinde geleceği tartışmak için yer olacak.”

konular