• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Leclerc, Ferrari ile yeniliyor: “En iyisi henüz gelmedi”. Vasseur: “Ona kazanan bir araç vereceğiz”

Helldorado

Moderator
Moderatör
Aralarındaki aşk hikayesi uzun sürecek Charles Leclerc ve Ferrari. 2016 yılında Maranello Akademisi'ne katılan ve 2019 yılında kırmızı pilotluğa terfi eden 26 yaşındaki Monakolu sürücü, resmi basında yer aldığı üzere “önümüzdeki birkaç yıl boyunca Formula 1'de de” Scuderia ile yolculuğuna devam ediyor. 'anlaşmanın süresini belirtmeden yayınlayın.

Önceki (5 yıllık) anlaşma, ortağının 2021'deki anlaşması gibi 2024'ün sonunda sona erecek. Carlos SainzYenilemenin (en az iki yıllık) duyurulmasının kısa süre içinde yapılması bekleniyor.

Leclerc, kırmızılılarda 5 başarı

Son günlerde Charles'ın sözleşmesinin uzatılacağı haberi bekleniyordu, her iki tarafın da birlikte devam etmek istediğine dair hiçbir şüphe yoktu. Gerisinde kalan karmaşık sezonlara rağmen, bazıları özellikle zor (2020 gibi), bazıları ise Leclerc'in sezon ortasına kadar şampiyonluk için mücadele ettiği, ancak daha sonra stratejilerdeki birçok hata nedeniyle (Max Verstappen'in Red Bull'una) teslim olmak zorunda kaldığı 2022 gibi sert sezonlara rağmen ve güvenilirlik sorunları. Beş yıl içinde Leclerc için kırmızıda sadece 5 başarı. Ancak o, tarihte Ferrari direksiyonunda en çok pol pozisyonuna sahip olan ikinci sürücü; 23 yaşında Niki Lauda'ya eşit, kırmızı arabanın direksiyonunda 58.103 yarış, 30 podyum, sadece efsanevi Michael Schumacher'in arkasında. yedi tur daha hızlı ve 1035 puan. 2023'ün başında Ferrari'deki takım patronu da değişti ve Mattia Binotto'nun yerine Fred Vasseur geldi. Fransız teknik adam, Monegasque'ın F1'deki ilk sezonunda Alfa Sauber'de Leclerc'in patronu olmuştu. İkisi birbirlerini daha önceden gençlik kategorilerinden tanıyorlar ve birbirlerine çok saygı duyuyorlar.

2024'te yepyeni bir Ferrari: “%95 farklı olacak”

Muhabirimiz Alessandra Retico tarafından

17 Aralık 2023

İstikrarlı ve kanıtlanmış bir ekip

Yenilemeyle ilgili argümanlar süre (üç yıllık, hatta dört yıllık bir süreden bahsediliyor, bu da onun 9 veya 10 sezonda herkesten daha fazla kırmızılı GP ile yarışmasına yol açacak), maaş (giderek artan bir şekilde) ve belki de fesih hükümleri. Yeniden yapılanma projesi sorunlarla karşılaşırsa çıkın. Hemen başlayacak ve 2026'da kurallarda değişiklik görülecek olan geleceğe dair hiçbir belirsizlik yok. Teknik zorlukların yanı sıra, takımların istikrarlı ve kendini kanıtlamış bir takıma sahip olması da önemli olacak. Geçen sezon Mercedes'in Monegasque'a ilgi duyduğuna dair dedikodular yayılırken ve bunun tersi de olsa, Leclerc'in kendisi sürekli “Ferrari ile kazanmak istiyorum, bu benim sevdiğim takım” sözleriyle dedikoduları yalanladığında bile ortak niyet konusunda hiçbir şüphe yoktu.

Leclerc: “Hayalim Ferrari ile şampiyonluk kazanmak”

Ve hayali devam ettiği için bunu tekrarlıyor: “Önümüzdeki sezonlarda da Scuderia Ferrari takımını giymeye devam edeceğim için çok mutluyum. Bu takım için yarışmak üç yaşımdan beri hayalimdi: Bir arkadaşımın evinin penceresinden Monaco Grand Prix'sini gördüm ve Ste.Devote virajında kırmızı arabayı aradım. Bu takım benim ikinci ailem, 2016 yılında Ferrari Sürücü Akademisi'ne katıldığımdan beri ve son beş yılda zorluklarla birlikte mücadele ettik ve unutulmaz sayfalar yazdık. Ancak en iyisinin henüz gelmediğine inanıyorum ve takımın daha da ilerlemesini sağlamak ve bizi her yarışta rekabetçi bir konuma getirmek için bu sezona başlamak için sabırsızlanıyorum. Ferrari ile şampiyonluğu kazanma hayalim devam ediyor ve eminim ki bizi bekleyen yıllarda birlikte büyük bir tatmin elde edebileceğiz ve taraftarlara sevinecek bir şeyler sunabileceğiz.”

F1 sürücüleri değiştirmiyor ancak pazar açık

kaydeden Alessandra Retico

08 Ocak 2024

Vasseur: “Charles'ın kararlılığı fark yaratacak”

Bu yıldan itibaren otomobil projesinden de tamamen sorumlu olan Vasseur, yetenekli ve tutkulu bir sürücü buldu: Maranello, basın açıklamasında “Charles'ın Scuderia ile olan bağı, bir sürücünün takımıyla olan bağının ötesine geçiyor”, yorumunu yapıyor. “Leclerc, Şahlanan At ile eşofman giymeden bu yana sekiz yıldır Ferrari ailesinin bir parçası. Şirketimizin DNA'sı ve değerleri onun bir parçası ve bu nedenle işbirliğimizin yenilenmesi konusunda anlaşmaya varmak doğaldı. Sınırlarını aşma konusundaki bitmek bilmeyen arzusunu biliyoruz ve yarışlarda düello yapma ve sollama konusundaki büyük yeteneğini takdir ediyoruz. Charles'a kazanan bir araç vermeye kararlıyız ve onun kararının ve kararlılığının, ulaşmak istediğimiz hedeflerde fark yaratabilecek unsurlar olacağını biliyorum.”