• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Schumacher, eski takım arkadaşı Herbert: “Akşam yemeği için masaya oturduğunu duydum”

Helldorado

Moderator
Moderatör
“Schumacher'in akşam yemeğine oturduğunu duydum.” Johnny Herbert1995 sezonunda Benetton'daki Almanya şampiyonunun takım arkadaşı, BettingSites.co.uk sitesine verdiği röportajda benzeri görülmemiş ve şaşırtıcı bir açıklama yaptı. Eski İngiliz sürücü “Doğru olup olmadığını bilmiyorum” dedi ancak bilginin kendisine “F1'de çalışan birinden” geldiğini ekledi. Ne yazık ki aileden pek bir haber alamadık ve bu anlaşılabilir bir durum. Bu her zaman Michael'ın dünyasının önemli bir parçası olmuştur: o ve ailesi her zaman her şeyi çok özel ve gizli tutmuştur.”

Schumacher, on yıl önceki korkunç kaza. Sağlığı hakkında bildiğimiz her şey

29 Aralık 2023

10 yıldır Cenevre Gölü'nde yaşıyor

Birkaç gün önce 55 yaşına giren Schumacher'in durumu, Meribel'de meydana gelen dramatik kayak kazasının ardından 29 Aralık 2013'ten bu yana kritik durumda. Bu dönem boyunca sağlık durumu hakkında çok az şey ortaya çıktı. Cenevre Gölü kıyısındaki evinde yaşadığı ve eşi Corinna'nın yanı sıra kendisine günün 24 saati sağlık ekibinin yardım ettiği biliniyor. Konuşamıyor, gözleriyle iletişim kuruyor ama etrafındakileri her zaman tanıyamıyor. Ayrıca televizyon izliyor ve F1 yarışlarını takip ediyor. Herbert, “Muhtemelen kazadan hemen sonraki durumdaydı” dedi. “Belirli bir ilerleme olmuş gibi görünmüyor. Sanırım aile, bilimin durumu iyileştirecek bir şeyler bulmasını bekliyor.”

Herbert: “Schumi'nin de harika bir mizah anlayışı vardı”

Eski takım arkadaşı daha sonra Schumacher'in daha az bilinen bir yönünü anlatarak Schumacher'i hatırlamak istedi: “Herkes onun soğukkanlılıkla hesap yaptığını biliyor ama gerçekte rahatlama anlarında harika bir mizah anlayışı vardı. Bu özellikle sezonun sonunda oldu. Dünya Kupası sırasında bize izin verilmediğinden ve daha sonra şaka yapmaktan hoşlandığı için biraz daha fazla içmeyi severdi: En güçlü yanı, menzile giren herkesin tişörtlerini, düğmeli gömleklerini veya pantolonlarını yırtmaktı. Onunla ilgili güzel anılarım var. Ailesi gibi ben de bir gün hepimizin tanıdığı Schumi'yi bir an olsun görebilmeyi umuyor ve dua ediyorum.”

Konular