• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Telegram Çıkartma (Sticker) Nasıl Yapılır?

Zeo

Administrator
Yetkili
Administrator
Telegram Çıkartma (Sticker) Nasıl Yapılır?

Android veya iPhone'da Telegram çıkartmalarını nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Her şeyi ayrıntılı olarak açıklayalım. Kendi Telegram çıkartmalarınızı oluşturmak ve bunları arkadaşlarınızla paylaşmak istiyorsanız, oluşturmak çok kolaydır. Telegram'ın en son sürümü, kullanıcıların kendi çıkartmalarını yapmalarına ve herkese açık olarak paylaşmalarına olanak verir.

Telegram çıkartma yapmak için herhangi bir özel hesaba ihtiyacınız yoktur. Android, iOS ve Windows 10 bilgisayarından kendinize ait çıkartmaları kolayca oluşturabilirsiniz. Özellikle Telegram Web kullanarak çıkartma yapmak kolaydır. Çünkü Photoshop'u kullanarak görüntüleri kolayca oluşturabilir ve yükleyebilirsiniz.

Ancak, Android ve iPhone kullanıcısı iseniz yine de çıkartmalarınızı yapabilirsiniz. Çıkartma yapmak istediğiniz resimleriniz varsa, çıkartma paketinizi oluşturmaya başlamak için birkaç basit adımı izleyebilirsiniz. İşlemi tamamladıktan sonra Telegram hesabına çıkartma ekleyebilirsiniz.

Telegram Çıkartma Yapmak İçin Temel Gereksinimler

Telegram'a resimleri sadece yükleyerek çıkartma oluşturamazsınız. Yükleme işleminden sonra yapacağınız basit işlemler sonunda program resimleri çıkartmalara dönüştürmenize izin verir. Tabi bu işlemler sırasında, Telegram çıkartmaları oluşturmak için bazı temel gereksinimlere ihtiyacınız vardır.

1. Android, iOS veya Windows cihazlarınıza yüklenmiş bir Telegram uygulamasına ve hesabına ihtiyacınız vardır. Bir hesabınız yoksa, önce bir hesap oluşturun.

2. Görüntü dosyası saydam bir katmanla PNG formatında olmalı ve 512×512 piksel boyutlarında olmalıdır.

3. Görüntüleri bir dosya olarak göndermelisiniz. Çünkü çıkartmalarda görüntü sıkıştırmaya izin verilmez.

4. Bir emoji'ye birden fazla çıkartma atayabilirsiniz. Ancak, bir emojide en fazla iki çıkartmanın kullanılması önerilir.

5. Çıkartmada görüntü için beyaz kontur ve gölge efektlerini kullanmak çok daha iyidir.

Android, iOS ve Windows Cihazlarda Telegram Çıkartması Oluşturma

Telegram'da çıkartma oluşturma
prosedürü tüm cihazlar için aynıdır. Kendi çıkartma paketinizi oluşturmak için birkaç adımı takip etmeniz gerekir. Bu adımlar şu şekildedir:

1. Telegram uygulamasını açın ve resmi @stickers botunu arayın. (Veya bu botu açmak için buraya (@stickers) tıklayabilirsiniz.) Bu resmi bot, kendi Telegram çıkartma paketinizi oluşturmanıza izin verir.

2. Botu aldıktan sonra, BAŞLAT düğmesine dokunun. Çıkartma paketlerinizi oluşturmanıza ve yönetmenize yardımcı olacak komutların bir listesini görürsünüz. Komutlar aşağıdaki gibidir.

Kod:
/newpack - yeni bir çıkartma paketi oluştur
/newmasks - yeni bir maske paketi oluştur
/addsticker - mevcut bir pakete etiket ekle
/editsticker - emojiyi veya koordinatları değiştir
/ordersticker - çıkartmaları bir pakette yeniden sırala
/delsticker - mevcut bir paketten çıkartmayı kaldır
/delpack - bir paketi sil
/stats - çıkartma için istatistikleri alma
/top - en iyi çıkartmaları alın
/packstats - çıkartma paketi için istatistikleri alma
/packtop - etiket paketlerini en üste alın
/topbypack - bir pakette en iyi çıkartmaları alın
/packusagetop - paketleriniz için kullanım istatistikleri alın
/cancel - geçerli işlemi iptal et
3. Önce /newpack komutunu seçin. Telegram Çıkartma Paketiniz için bir ad seçmenizi isteyecektir. Unutmayın, çıkartma paketinin adını değiştiremezsiniz. İyi bir isim verin.

4. Bundan sonra, 512×512 boyutunda şeffaf bir görüntü dosyası göndermenizi isteyecektir. PNG uzantılı bir dosyayı göndermek için Ek düğmesine dokunun ve gönderin. Unutmayın! Dosyayı görüntü olarak göndermeyin; her zaman resmi bir dosya olarak gönderin. Aksi takdirde uyarı alırsınız.

5. Bu adımda, çıkartmanıza eklemek için bir emoji seçmeniz gerekiyor. Bu adım sonlandığında bir mesaj alırsınız:

Kod:
“Tebrikler. 1. Etiket paketi oluşturuldu. Başka bir etiket eklemek için, sıradaki etiketini .PNG dosyası olarak gönderin.”
Bu mesajdan sonra bir başka PNG dosyası gönderip, emoji ekleyerek yeni bir çıkartma oluşturabilirsiniz.

6. İşiniz bittiğinde, /publish komutunu göndermeniz yeterlidir. Paketiniz için kısa ve benzersiz bir kullanıcı adı seçtiğiniz gibi. Kısa bir ad seçin. Bu işlemden sonra Telegram çıkartmanız oluşmuş olur.

Çıkartma paketi URL'si https:// t.me/addstickers/"paket-ismi" olacaktır. Çıkartma paketinizi arkadaşlarınızla yada diğer kullanıcılarla paylaşmak için bu URL'yi kullanabilirsiniz.

Telegram çıkartma paketi yapmak için Windows cihaz kullanmanızı öneririz. Photoshop'ta kolayca Telegram çıkartmaları yapabilir ve Windows yazılımını kullanarak yükleyebilirsiniz. Veya çalışmaya başlamak için bunları akıllı telefonunuza aktarabilirsiniz.
 
Üst