• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

TikTok’un dinamik ikilisi Martin ve Francesca Scorsese

Teletabi

Administrator
Yetkili
Administrator
Bir yorumcu, “Güzel, filmlerinden birini izleyeceğim” diye yazdı. Bir başkası, “Aman Tanrım, onun bu tarafını görmeyi seviyorum” diye yazdı.

Bu videolardaki neşeli üslubu, yalnızca unutulmaz ve şiddet içeren temalarıyla bilinen filmleriyle değil, aynı zamanda son röportajlarında sunduğu bazı düşüncelerle de tezat oluşturuyor. GQ Eylül ayında ona kendi ölümünü sorduğunda Scorsese başından beri bunu düşündüğünü söyledi. “Ben büyük bir koleksiyoncuydum, sinema ve kitaplara karşı takıntılı bir oburdum ve şimdi hepsinin gitmesi gerekiyor” dedi. “Bir kez bırakıp ölmen gerektiğini anladığında her şey değişir.”

Kamuoyuna Martin Scorsese’nin tam bir resmini vermek, kızının onu sosyal medyaya dahil etmesinin ve kamuoyunun onu sadece işyerinde değil aynı zamanda işyerinde de görebilmesi için onu yıllar önce bir Instagram hesabı açmaya teşvik etmesinin büyük bir nedenidir. Aile fotoğraflarına bakın ve onu köpekleriyle birlikte görün. Ayrıca hayatının daha az fark edilen bir kısmı da var, yani karısına ve Francesca’nın Parkinson hastalığından muzdarip annesi Helen Morris’e bakma rolü. Francesca, “Bu tür konularda çok daha gizli davranıyor” dedi. “İnsanlar bunun lüks, gösterişli ve gösterişli bir yaşam tarzı olduğunu düşünürdü. Öte yandan her zaman onunla birlikte hastaneye gidiyor.”

Bu yaşam deneyiminin bir kısmı, NYU’daki yüksek lisans filmi, babasının başarısızlığı haberini vermesinin ardından görüşmediği ailesiyle yeniden bağlantı kurma fırsatı bulan genç bir anneyi konu alan “Fish Out of Water” adlı filme dahil edildi. Annesi onu sağlıkla tanıştırdı .

Martin Scorsese, sosyal medyaya ilk kez Instagram üzerinden adım atarken, Francesca’nın dünyaya babası hakkında farklı bir bakış açısı sunmasına olanak sağlayan şeyin TikTok’un kullanıma sunulması olduğunu söyledi.

“Onun en inanılmaz film yapımcılarından biri olduğunu görmek gerçekten harika. O sadece insanların gördüğü büyük bir yıldız değil – yani öyle – aynı zamanda pijamalarıyla ortalıkta koşan, köpekleriyle oynayan ve “Yapabiliyorsa yardım eder” diyen normal bir insan. “Kızı matematik ödevini yapıyor” dedi. “İnsanlar onun bu tarafını görmeyi seviyor.”