• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Toto Wolff: “Hamilton'u anlıyorum, tüm sürücülerin hayali Ferrari kullanmaktır. Umarım bu yıl Dünya Kupası'nı kazanır.”

Helldorado

Moderator
Moderatör
Ertesi gün. Toto Wolff mükemmel ütülenmiş Oxford pamuklu gömleği var. Bunun yerine, biraz kırışık olan yüzü. Veda ilanının ertesi günü Lewis hamilton en mercedes içeri girmek ferrari Arrows'un patronu 2025'ten bu yana bir fırtınadan geçmiş gibi görünüyor. “Şaşırdın mı? Gerçeklerden değil, artık sürprizlere karşı dirençliyim. Formül 1, Birkaç siyah kuğu gördüm. Ama zamanlamaya bakılırsa evet. Noel'e kadar gelecek için ne yapacağımız konusunda aynı fikirdeydik. Eğer bana iki gün önce Lewis'in Ferrari'ye gideceğini söyleseydin bunun mümkün olacağını düşünmezdim. Yani durumlar ve olaylar hızla değişebilir. Geçen Çarşamba Oxford'daki evime kahve içmek için geldi ve bana Maranello'ya gideceğini söyledi. Bir saat boyunca bunun hakkında konuştuk. Neden fikrini değiştirdi? Ona sor. Tüm sürücülerin hayali kırmızı bir araba kullanmaktır. Geçmişte de bahsetmiştim ama mirasımızı sürdürmenin önemli olduğu konusunda anlaşmıştık. Onun için Ferrari'ye gitmek aynı zamanda kariyerinin son şansı. Kararını anlıyorum ve saygı duyuyorum. Tamamen özgür kalabilmek için bir sözleşme imzalamışlardı. O seçti. Bana yeni bir meydan okuma, yeni bir ortam aradığını söyledi. Biz yetişkiniz, işlerin nasıl yürüdüğünü biliyoruz. Kin tutmuyorum, arkadaş olarak kalıyoruz, ilişkimiz F1'deki en uzun ve en başarılı ilişkimiz, tarih kitaplarında kalacak ve değişmeyecek. Belki gelecekte bunun hakkında tekrar konuşabiliriz ve farklı şekilde yapılıp yapılamayacağını anlayabiliriz. Ancak zor bir karar vermesi gerektiğini anlıyorum ve belki de bize kendimizi toparlamamız için biraz zaman vermek istemiştir.”

Hamilton, Ferrari şampiyonunun değeri ne kadar: sponsorlar, aşklar, yatırımlar, müzik ve sosyal bağlılık

02 Şubat 2024

Toto Wolff: “Hamilton'un ardından acele etmeden”

F1 böyledir: Hızlı gider ve en sağlam inançları bir anda altüst edebilir. 39 yaşındaki Hamilton'ın Mercedes'le ilişkisi F1'deki en uzun ve en başarılı ilişkilerden biri oldu. 2013'te kuzeninin yanına taşındığı Arrows'la altı şampiyonluk McLaren (2008'de bir başlık). Hibrit dönemi boyunca süren kazanma döngüsü, 2022 yılında Mercedes'in otomobil projesinde hata yapmasıyla birlikte kural değişikliğiyle kesintiye uğradı. Wolff'a ihanete uğramış gibi hissetmediğini ve Lewis'i kalmaya ikna etmeye çalışmadığını söyledi. Acıyıp acımadığını sorarsan hayır diyor. Yüzünde bazı gerginlik çizgileri olsa bile. Ayrıca Leclerc ve Norris'in piyasadan kaldırılması nedeniyle. “Hemen 2024'ü nasıl karşılayacağımı düşündüm. İki mükemmel sürücümüz var.” Ve daha hızlı bir araba getirmeliyiz. Ne kadar zor olacağını biliyoruz. Ve daha sonra George Russel: Lewis ayrıldığında daha iyi bir takım lideri isteyemezdim. Bize sadece ona katılacak takım arkadaşı için doğru seçimi yapmamız gerekiyor, acelem yok. Değişiklikleri severim, fırsatlara eşittirler. Cesur bir şey yapmak için. Kimi Antonelli? 11 yaşından beri bizimle birlikte ve henüz yetişkin değil. Zaten çok fazla başarı elde etti ancak onun F1'e geleceğine dair spekülasyonda bulunmayacağım.”

Hamilton'un köpeği: Günde 700 euro kazanan, bir milyon takipçisi olan vegan bulldog Roscoe

02 Şubat 2024

Toto Wolff: “Umarım Hamilton 2024 Dünya Şampiyonasını kazanır”

Hikaye devam ediyor. Ve kim bilir belki de daha başka sürprizler de olacaktır. Belki de Hamilton'ın sekizinci şampiyonluğu olacak ve bu onun şu anda Schumacher'e eşit olan 7 taç rekorunu aşmasını sağlayacak. “Bir arkadaş olarak ona öyle diliyorum. Ama umarım bunu 2024'te yapabilir.” Mercedes ile. “Geleceğe baktığımızda açıkçası kazanmamızı tercih ederim. Rekabetçi bir duruma geri dönmek ve tekrar çok şey kazanmak için her şeyi yapacağımıza söz veriyorum.” Bir de Maranello cephesi var, Wolff'un onunla ilişkisi Fred VasseurYıllardır dostluğu ve saygıyı koruyan biri. “Fred'e sadece bir motor sporları profesyoneli olarak değil aynı zamanda bir arkadaş olarak da büyük saygı duyuyorum. Ferrari'deki işi devraldığında takım için en iyi olanı yapması ve en iyi teknisyenleri ve sürücüleri işe alması gerektiği açıktı. Ona karşı sert duygular hissetmiyorum. Biraz rugby'ye benziyor, burnumuza yumruk atıyoruz ama sahadan çıkıp saygılı bir ilişki kurmayı başarıyoruz. Lewis'le olan ilişkisine gelince, bunun işe yarayacağından hiç şüphem yok. Fred sürücülerin zihniyetini biliyor ve anlıyor. Ve birbirlerini yirmi yıldır tanıyorlar.” Ve çoktan birlikte yarıştılar ve kazandılar. Geçmiş geri dönüyor. İmkansız görünen gelecek çoktan başladı.

Konular