• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Verstappen'in baş tamircisi Lee Stevenson, 18 yıl sonra Red Bull'dan ayrılıyor. Ve herkes dahi Adrian Newey'i istiyor

Helldorado

Moderator
Moderatör
Ve yine de hareket ediyor. Hatta kırmızı boğaDünya şampiyonu takım, bu kadar başarılı olmasının avantajlarından birini haklı olarak son yıllarda organizasyonun istikrarına bağladı. Her şeyden önce, Red Bull bu yıl hareketleniyor: şampiyonanın başlangıcı spor dışı olaylar nedeniyle sıkıntılı geçti, takım patronu hakkındaki soruşturmalar (beraatla sonuçlandı) Christian Hornerve bunun sonucunda aynı bölgeyi etkileyen iç heyelanlar Max Verstappen. Melbourne'de hiçbir şey yerinde kalmamış olsa da grup içinde sakinlik geri gelmiş gibi görünüyor. En azından görünüşte olup bitenlerle hiçbir bağlantısı yok ama bu arada Verstappen'in eski baş tamircisi, Lee Stevenson, 2006'dan bu yana süren militanlığın ardından takımdan ayrılıyor. 2016'da Barselona GP'sinde ilk kez sürüşe çıkan Hollandalı sürücünün arabasının bakımını üstlendi ve kazandı. Ve bunu 2021'de rol değiştirene kadar yaptı.

Adrian Newey, makine dehası


Stevenson'ın veda duyurusu Instagram üzerinden geldi: “Gurur duyduğum muhteşem bir yolculuktu. Başardığımız şey muazzamdı, 2006'da asla hayal edemeyeceğim bir şeydi. Bu, hayatımın A kısmının sonu, B kısmı Pazartesi günü Japonya'da başlıyor, pit alanının diğer tarafında, büyük bir meydan okuma olacak. ” En büyük zorluk, aracın muhteşem tasarımcısını Red Bull'dan koparmak. Adrian Newey. 2005 yılından bu yana mavi forma giyen 65 yaşındaki İngiliz mühendis, her zaman herkesin beğenisini kazandı. ferrari dahil. Ve kendisi de birkaç ay önce Maranello'nun cazibesine kapıldığını itiraf etti. Son zamanlarda bile adı büyük isimlerin masalarında dolaşıyor. Son yaklaşım şu olurdu:Aston Martin. Takımın sahibi milyarder Mızrak Gezintisi, geçmişte Cidde'ye yapılan bir teklifi yeniden başlatabilirdi. Bunu para ve potansiyel olarak çarpmak.

Newey ve Stroll Mahkemesi


Stroll üst düzey bir takım oluşturmak için her şeyi yapıyor: son teknolojiye sahip bir genel merkez, yeni bir rüzgar tüneli yolda, diğer takımlardan teknisyenler. Kim bilir, daha geçen sezon çok yıllı sözleşme yenileyen Newey bu sefer bunu düşünmeyebilir: Geçmişteki direnişi, Red Bull'da geniş operasyonel ve yaratıcı özgürlüğe sahip olmasıyla ve her şeyden önce, her şeyin ötesinde, Red Bull'da geniş bir operasyonel ve yaratıcı özgürlüğe sahip olmasıyla bağlantılıydı. , onun için Milton Keynes ev gibi. Maranello, Newey için çok uzakta ve belki de ona bu kadar özerkliğe izin vermeyecek bir organizasyon yapısına sahip. Ancak Aston Martin ondan birkaç kilometre uzakta, Silverstone'da. Ve her şeyden önemlisi, 2026'dan itibaren kural değişikliğiyle birlikte Red Bull'da uzun süre çalıştığı Honda motoruna (Mercedes yerine) geçecek.

Red Bull ve sürücü pazarı


Red Bull, kendi yapısıyla tam tersi Güç aktarma organları (şundan miras alındı) honda) ile işbirliğine başlayacak Ford. O kadar rekabetçi olacak mı? Bu belki de Newey'in düşünebileceği bir nokta, Red Bull'daki güç dengesi ve Vertstappen'in takımda kalıp kalmayacağı henüz belirlenmemiş durumda. Bu, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, aynı zamanda mercedes (Toto Wolff Aston Martin'in Red Bull ile 2028'de sona erecek olan sözleşmesini feshetme kararı alması seçeneğini değerlendirebilir. Adrian ve Max sahada birlikte mi olacak? Başka senaryolara kapı açacak bir bakış açısı.

Sebastian Vettel, baştan çıkarıcı: Porsche Hypercar'ın direksiyonuna geri dönüyorkaydeden Alessandra Retico

22 Mart 2024


Vettel ve Red Bull'a olası dönüş


Max olmadan Red Bull'un birçok seçeneği var: Fernando Alonso belki de kariyerini bitirmek için Carlos Sainz. Ancak sansasyonel bir geri dönüşü göz ardı etmeyenler de var. Sebastián Vettel4 şampiyonluk kazandığı takıma kendisini öneren kişi. 2022'de emekli olacak Alman, yakın zamanda İspanya'da Porsche Hypercar'ı testlerde denedi. Le Mans 24 Saat yarışına katılmayı bile reddetmedi. Ama kim bilir belki de köklerine geri dönebilir.
 
Üst