• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Will Smith’in Chris Rock’a attığı tokat hayatını kararttı

admin

Administrator
Administrator
Will Smith’in Chris Rock’a attığı tokat hayatını kararttı
2022 Oscar Mükafatları, 28 Mart gecesi sahiplerini buldu…

Los Angeles’taki Dolby Theatre’da düzenlenen geceye ödül alanlardan fazlaca, Will Smith’in sahneye çıkarak komedyen Chris Rock’a tokat atması damga vurdu.

Tokat attı

Komedyen Chris Rock, Jada Pinkett Smith’in “alopesi” hastalığı niçiniyle kazıttığı saçlarıyla ilgili espriler yapınca Will Smith kendini sahneye attı.

Rock’a gerçek yanaşan Smith, bir anda tokadı indirdi.

“Karımın ismini ağzına alma”

Smith, yerine dönünce de sahneye gerçek “Karımın ismini ağzına alma” diye bağırdı.

Rock’un açıklama yapma teşebbüsünü engelleyen Smith, tıpkı sözleri daha sert bir biçimde yineladı.

Ağlayarak özür diledi

53 yaşındaki oyuncu, mükafatını almak için sahneye çıktığında ise gözyaşlarıyla özür diledi.

Smith, “Akademi’den özür dilemek istiyorum, aday arkadaşlarımdan özür dilemek istiyorum. Bu hoş bir an.” dedi.

Ancak dünya yıldızının tokat attığı Chris Rock’tan özür dilememesi dikkat çekti.

“Bir espri bana epey fazla geldi”

Yaşananların akabinde uzun bir süre sessizliğe gömülen Smith, toplumsal medya hesabından özür bildirisi paylaştı.

Smith, “Şiddet her tipi zehirli ve yıkıcı. Benim dün geceki hareketlerim kabul edilemez ve affedilemez. Espriler işin bir modülü ama Jada’nın sıhhat durumuyla ilgili bir espri bana hayli fazla geldi ve duygusal davrandım. Kamuoyunun önünde senden özür dilemek istiyorum Chris. Hududu aştım ve kusurluydum. Çok utandım ve hareketlerim olmak istediğim adamı göstermiyor. Dünyada şiddete yer olmamalı.” sözlerini kullandı.

Akademi’den istifa etti

Ardından Oscar Ödülleri’ni veren ‘Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nden istifa eden Smith, “Akademi’nin inancına ihanet ettim. Öteki adayların ve kazananların olağanüstü uğraşlarını kutlama fırsatından yoksun bıraktım.” açıklamasını yaptı.

10 yıl boyunca men edildi

Olanları kıymetlendiren Akademi heyeti ise geçtiğimiz haftalarda Will Smith hakkında disiplin cezasını görüşmek üzere sanal olarak bir ortaya geldi.

Alınan son kararla; Smith, 10 yıl boyunca Oscar galalarından ve öbür Akademi etkinliklerinden men edildi.

O tokat hayatını değiştirdi

Sunucuya attığı o tokat Will Smith’in adeta mesleğini bitirdi.

Zor günler geçiren oyuncu için 14 gün ortasında başına gelenler başlıklı bir liste toplumsal medyada yayıldı.

12 unsurluk listenin birinci sırasında Akademi tarafınca alınan karar bulunuyor.

“King Richard”taki rolüyle birinci Oscar’ını kazanan yıldız oyuncunun, yeni projelerden men edildiği de listede yer alan maddelerden…

İki dev şirket, açık artırmadan geri çekildi

Smith, dijital projesi “Fast and Loose”, ünlü “Bad Boys” serisinin dördüncü halkası ve mesleğine altın harflerle yazılan “I am Legend”in devam sinemasına veda etmek zorunda kaldı.

Öte yandan Smith’in geçen yıl yayınladığı otobiyografi kitabının sinema haklarını satın almak için teklif veren iki dev şirket, açık artırmadan geri çekildi.

Jada’dan açıklama

53 yaşındaki Amerikalı aktör Will Smith’in projeleri birer birer iptal edilirken, eşi Jada Pinkett-Smith’ten yeni bir açıklama geldi.

Will Smith’in merasimdeki tutumunun abartılı olduğunu söyleyen Jada, “hiç bir vakit korunmaya gereksinimim olduğunu söylemedim.” dedi.

Uzman dayanağı almaya başladı

Eşinin ailesinin de sırt çevirdiği Smith’in gerilimle baş etmekte zorlandığı, uzmanlardan yardım istediği ve rehabilitasyona kaldırıldığı öne sürülüyor.