• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

İran’da hava kirliliği okulları tatil ettirdi

admin

Administrator
Administrator
İran’da hava kirliliği okulları tatil ettirdi
İran’da hava kirliliği kimi bölgelerde okulların tatil bulunmasına niye oldu.

İran resmi haber ajansı IRNA’ya bakılırsa, Elburz Valiliği Sivil İşler Uyum Lider Yardımcısı Ahmed Efzeli, eyalette devam eden ve yüksek düzeyde seyreden hava kirliliği niçiniyle tüm eğitim kademeleri için okulların tatil edildiğini, derslerin sanal ortamda yapılacağını deklare etti.

Hava kirliliğini artıracak inşaat faaliyetleri engellenecek

Efzeli, okulların tatil edilmesinin yanı sıra Elburz eyaletinde, özel şahıs, kamu yahut devlet plakalı muayenesiz tüm araçların trafiğe çıkışının trafik bakılırsavlilerince engelleneceğini belirtti.

Haberde ayrıyeten, hava kirliliğinin artmasına niye olacak her türlü inşaat faaliyetinin de engelleneceği bilgisi verildi.


Tahran eyaletindeki okullar da tatil edildi

İHA’nın haberine bakılırsa başka yandan, Tahran eyaletinde de hava kirliliği niçiniyle Firuzkoh ve Demavend kentleri haricindeki bölgelerde bulunan tüm okulların tatil edildiği, derslerin sanal ortamda yapılacağı bilgisi paylaşıldı.

Hava sirkülasyonuna uygun olmayan pozisyonu ve nüfus yoğunluğunun yanı sıra eski model araçlar ile yaygın olarak kullanılan motosikletlerin çıkardığı egzoz gazları, Tahran’da hava kirliliğini artıran etkenler içinde gösteriliyor.

Dünya genelindeki hava kirliliği sıralamasında birinci 3 kent içinde yer aldığı belirtilen Tahran’da bu niçinle okullar sık sık tatil ediliyor.
 
Üst