• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Biden, ABD’nin İran’ı yendiği maçın akabinde kutlama yaptı

admin

Administrator
Administrator
Biden, ABD’nin İran’ı yendiği maçın akabinde kutlama yaptı
2022 Dünya Kupası B Kümesi’nde ABD’nin ve İran’ın karşı karşıya geldiği karşılaşmada ABD, rakibini 1-0’lık skorla yenerek son 16’ya kalmayı başardı.

Maçın son düdüğünün çaldığı sıralarda ise ABD Lideri Joe Biden Michigan’da, SK Siltron CSS tesisini ziyaret etmişti.

“ABD kazandı”

Biden’ın bir vatandaşla selfie çektirmiş olduğu sırada Beyaz Saray Genel Sekreter Yardımcısı Bruce Reed maçın skoru hakkında telefondan bilgi aldı.

“Maç bitti değil mi?” diye telefondan teyit aldıktan daha sonra Biden’a dönen Reed, “1 – 0 biz kazandık. ABD kazandı.” dedi.

“ABD 1 – 0 yendi, oyun bitti”

Galibiyetin sevinciyle kürsüye yönelen ve eline mikrofonu alan Biden, “Merhaba, merhaba, ABD, İran’ı 1 – 0 yendi. ABD 1, İran 0. Oyun bitti. Hey, hey, hey” dedi.

Tesiste bulunanlar ise Biden’ın kelamlarından daha sonra sevinç ortasında “ABD” diye bağırdı. Biden ise “Aynen o denli, ABD! ABD! Bu büyük bir oyun.” dedi.

“Başarabileceklerini söylemiş oldum ve başardılar”

Biden kelamlarının devamında, “Teknik yöneticiye ve oyunculara başarabileceklerini söylemiş oldum. Ve başardılar. İlah onları sevsin. Her her neyse yalnızca bunu duymanızı istedim.” sözlerini kullandı.