• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Brezilya’da Formula 1’de Leclerc keşif turunda duvara çarpıyor ve emekli oluyor: “Belki de Lourdes’e bir geziye ihtiyacımız var.” Ricciardo’nun lasti

Helldorado

Moderator
Moderatör
Sao Paulo’da muhteşem. Charles LeclercBrezilya GP’sinde Verstappen’in ardından gridde ikinci sırada yer alan pilot, Ferrari’sinin hidrolik sistemindeki bir arıza nedeniyle formasyon turu sırasında duvara yaslandı.

F1, Verstappen Sprint Yarışını kazandı, Leclerc karınca stratejisiyle beşinci oldu

kaydeden Giuseppe Antonio Perrelli

04 Kasım 2023

“Neden bu kadar şanssızım?” Monegasque radyo ekibine söyledi. Ön kanattaki ve süspansiyondaki hasar onarılamazdı, bu nedenle Leclerc yarış başlamadan emekli oldu.

Leclerc: “Direksiyon hidrolik sorunu”

Monakolu sürücü pite döndüğünde, bir açıklama yapamasa da olanları anlattı: “Üç virajdan sonra eve dönmek acı veriyor, bu sene pek şansım yaver gitmedi, belki de Lourdes’e bir gezi olur.” bana yardım edin, bugün yapmam gereken her şeyi iyi yaptım.” “Direksiyon hidroliğiyle ilgili bir sorun yaşadım – Sky Sport’un mikrofonlarına da ekledi – sonra arka tekerlekler otomatik olarak kilitlendi. Bundan kaçınmak için hiçbir şey yapamadım, çok sinirlendim çünkü bugün iyi yapılacak her şey vardı. Yapabileceğim en iyi şey arabaya geri dönmek ve bildiğim gibi sürmek, diğerleri bana güvenebilir çünkü her zaman elimden gelenin en iyisini yapacağım. Ayrıca aracı tekrar piste çıkarabilecek miyim diye de denedim ancak yarış yönetimi buna izin vermedi.”

Ricciardo için korku, yeniden yapılmaya başlandı

Güvenlik Aracıyla üç turun ardından Interlagos’ta Alexander Albon ve Kevin Magnussen arasında startta yaşanan kaza nedeniyle kırmızı bayrak ve yarış kesintiye uğradı. Williams ve Haas sürücülerinin durumu iyi. Ancak kendisini istemeden kazaya karışmış bulan ve bir lastiğin sıyırdığı Daniel Ricciardo için ise şans eseri kaçınmayı başardığı için korku vardı. Avustralyalı AlphaTauri sürücüsü düzenli olarak start alıyor.