• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Bu çift, dil boşluğunu kapatmak için yapay zeka dudak senkronizasyonu uygulamasını kullandı

Teletabi

Administrator
Yetkili
Administrator
Bay Romero, ayda bir kez Meksika'daki Bayan Ochoa'yı ziyaret ediyor. Ancak birbirlerinden ayrıldıklarında, yapay zeka destekli uygulama Bayan Ochoa'yı Bay Romero'nun mutfağına ya da genç oğlunu eğitirken bir güreş turnuvasına kaçırıyor. Bayan Ochoa işe gitmek için hazırlanırken onlar WhatsApp ve görüntülü sohbet aracılığıyla mesajlaşıp duruyorlar. Lip-Dub özelliğine ek olarak, Bayan Ochoa başbaşa konuşmasını tercüme etmek için sık sık iPad'ini kullanırken Bay Romero, bir konuşmayı gerçek anlamda takip etmesine yardımcı olan, iki yönlü eşzamanlı çeviri özelliğine sahip Timekettle WT2 Edge kulaklıklarını kullanıyor. zaman.

Çalışma saatleri farklılık gösterdiği için Bayan Ochoa genellikle Bay Romero uyurken çalışıyor. “Ama sabahları her zaman 'Günaydın sevgilim' oluyor ve LeRoy'un bana iyi günler dilediği bir video eşlik ediyor” dedi.

Teknoloji uygulamaları her zaman mükemmel değildir ancak Bay Romero bunun bazen iyi bir şey olduğunu söyledi.

Bay Romero, dudak senkronizasyonu uygulaması hakkında “Videoyu birden çok kez çekmediğiniz sürece yeniden çekim olmaz” dedi. “İletişimdeki mükemmel kusurları ortaya çıkardığını ve büyümenize yardımcı olduğunu düşünüyorum.”

Ekim ayında Bay Romero, bu kez Bayan Ochoa'nın büyükannesine çevrilmiş yeni bir video mesaj göndererek, Bayan Ochoa'ya kendisiyle şahsen evlenme teklif etmeden önce onun onayını istedi. Yapay zeka yardımcılarından vazgeçen Bay Romero, nişandan haftalar önce İspanyolca cümleleri titizlikle ezberlediğini söyledi. Bu yaz Meksika'nın Rosarito kentinde bir düğün planlıyorlar.

Muhtemelen yapay zeka araçlarına sonsuza kadar güvenmeyeceklerinin farkındalar: Çift aynı zamanda eski yöntemlerle İspanyolca ve İngilizce öğrenmede birbirlerine yardım etmeye başladı. Bayan Ochoa, “Benimle birlikteyken ona günde beş bilgi kartı öğretmeye çalışıyorum” dedi. “Bana 'Hayır, dört – hayır, üç' diyecek. Ben de şunu söylüyorum: 'Hayır, beş!'”

Bu ay yapılan ortak bir röportajda çift, her iki dilde de konuştu ve aynı fikirde olduklarından emin olmak için ara sıra duraklayarak Bay Romero'nun Bayan Ochoa'ya bir “te amo” teklif etmesine izin verdi.