• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Etiyopyalı askerler, Ukrayna’ya karşı savaşmak istiyor

admin

Administrator
Administrator
Etiyopyalı askerler, Ukrayna’ya karşı savaşmak istiyor
Etiyopya ordusunda daha evvel bakılırsav alan askerler, Rus ordusu saflarında savaşmak için müracaatta bulundu.

Yüzlerce eski asker, Ukrayna’ya karşı uğraş etmek için Etiyopya’nın başşehri Addis Ababa’daki Rusya Büyükelçiliği önünde toplandı.

“Elçiliğe geldim, bahtımı deniyorum”

Savaşa katılmak isteyenlerden Corporal Tarekegn Wassie, “Rusya özel güvenlik ünitesi ya da ordusuna askere alım için kayıt yapıldığını öğrendim. Bu niçinle elçiliğe geldim ve talihimi deniyorum.” dedi.

Etiyopya-Eritre savaşında yer aldığı bilgisini paylaşan Wassie, “Rusya’yı sevdiğini ve riskler ne olursa olsun savaşa katılmak istediğini” belirtti.

Ekonomik münasebetlerle savaşa katılmak istiyorlar

Savaşa katılmak için sıra bekleyen Etiyopyalıların kimileri güvenlik nedeni öne sürülerek kimliğini gizlerken, birden fazla ekonomik münasebetlerle savaşa katılmak istediklerini söylemiş oldu.

Rusya Büyükelçiliği: Yeterince askerimiz var

AA’nın haberine göre; Rusya Büyükelçiliği, savaşa alım ile ilgili rastgele bir davet yapılmadığını vurgularken, Etiyopya hükümetinden ise çabucak hemen bir açıklama gelmedi.

Öte yandan Addis Ababa’daki Rusya Büyükelçiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “Rusya’ya dayanağınızı göstermek emeliyle buraya geldiğiniz için teşekkür ederiz. Fakat bizim gereğince askerimiz var.” sözü kullanıldı.