• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

F1, Carlos Sainz 2025'ten itibaren Williams'a

Helldorado

Moderator
Moderatör
Carlos Sainz ile koşacak Williams Yarışı 2025 sezonundan itibaren Dünya Şampiyonası'nda Formula 1İngiliz otomobil üreticisi haberi duyurdu. F1 yarışlarında on yılı geride bırakan Sainz, Williams'a katılacak Ferrari uzatma opsiyonları olan iki yıllık bir anlaşmayla. Sirkte, 29 yaşındaki İspanyol üç zafer, 23 podyum, 1.100'den fazla kariyer puanı elde etti ve şu anda sürücüler şampiyonasında beşinci sırada.

Carlos Sainz, röportaj: “Kırmızıyı sürdüm ve kazandım, ayrılsam bile Ferrari hiçbir şeyle değiştirmeyeceğim bir hayal olarak kalacak”

Alessandra Retico tarafından

19 Temmuz 2024

2023'te Red Bull Racing dışındaki tek yarış galibiyeti alan Sainz, apandisit ameliyatı geçirdikten sadece on gün sonra bu yılki Avustralya Grand Prix'sinde zafer kazandı ve bu sezon şu ana kadar dört podyum daha kazandı. Williams Sainz, Alex Albon ile birlikte yarışacak55 numara ile koşmaya devam ediyor.

Sainz: “Gurur duyuyoruz, başarılı olacağız”

Yeni düzenlemeden memnun olan Carlos Sainz: “2025'ten itibaren Williams Racing'e katılacağımı duyurmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu yılki sürücü pazarının çeşitli nedenlerle son derece karmaşık olduğu ve kararımı açıklamamın biraz zaman aldığı bir sır değil. Ancak, Williams'ın F1 yolculuğuma devam etmem için doğru yer olduğundan tamamen eminim ve çocukluğumun kahramanlarının çoğunun geçmişte yarıştığı ve sporumuza damga vurduğu böylesine tarihi ve başarılı bir takıma katılmaktan son derece gurur duyuyorum. Williams'ı ait olduğu yere, yani öne geri getirme nihai hedefi, coşkuyla ve olumlu bir şekilde benimsediğim bir meydan okumadır. Bu takımın yeniden tarih yazmak için tüm doğru bileşenlere sahip olduğuna inanıyorum ve Williams'ı takımın her bir üyesiyle birlikte ileriye taşımak için elimden gelenin en iyisini yapacağım.”

Konular