• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

F1, Ferrari SF-23 Fiorano’da sunuldu

Helldorado

Moderator
Moderatör
Hayranları tarafından kucaklanan hareket halindeki kırmızı. Kırmızı canlı ve aşık. Ferrari, yeni tek kişilik aracı sunmak için Sevgililer Günü’nü ve Fiorano pistini seçti. SF-23 bir sonrakine kim katılacak F1 Dünya Şampiyonası 5 Mart’ta Bahreyn’de başlıyor. Bir törenden çok meydanda yayınlanan sürprizlerle dolu bir şov oldu. Schumacher ve evin olduğu yer enzo ferrari yaratıklarına göz kulak oldu. Semboller ve vaatlerle dolu (parlak gün ışığının olduğu) bir yer ve zaman. Tribünlerde 500 Ferraristi, bir sahne, kendi insanınızın arasında olmanın sıcaklığı. Ardından rüzgarın savurduğu kırmızı bir örtüden çıkan araba, hemen asfaltı öpmek için alçalır. İki tur boyunca vaftiz törenine ona eşlik eden ilk kişi kazanan Charles Leclerc berabere sainz (daha sonra 3 tur boyunca direksiyona geçecek ve birlikte 15 km kat edecekler) yeni takım müdürleri tarafından belirlenen ilgili yarış numaralarıyla (Monegasque için 16, partneri için 55) çift taraflı yazı tura atıldıktan sonra, Fred Vasseur. Yarın çekim günü, tanıtım faaliyetleri için 100 km parkurda.

Sainz, Vasseur ve Leclerc yeni Ferrari'nin önünde

Sainz, Vasseur ve Leclerc yeni Ferrari’nin önünde (afp)

Vasseur: “Ferrari herkesin önünde, bu bizim mücadelemiz”

“Bizim mücadelemiz kazanmak ve Ferrari’yi herkesin önüne geçirmek.” vgüvence Geçen 9 Ocak’ta göreve başlayan, Mattia Binotto rolünü ve aynı zamanda mühendisin yönetiminde doğan makineyi Reggio’dan devraldı. İtalyanca öğrenen ve son haftalarda mümkün olduğu kadar çok insanla tanışıp konuşmak isteyen Fransız, şöyle devam ediyor: “Herkesin amacı zafere dönmek. Bunu şimdiden Bahreyn’de yapacak mıyız? Bugün yapılan bu birkaç turdan sonra bunu söylüyorum. Bu sadece hikayenin başlangıcı. İnsanların ve bu takım için çalışan herkesin coşkusunu hissediyorum, bu etkinlik sezona başlamanın en iyi yolu. Çok yoğun bir an, en önemli olan başarıya dönmek ve verilen sözleri tutmaktır” dedi. 2022’nin zayıf noktalarından biri olan güvenilirliğe özen gösterilmesi başarılmış görünüyor: “İyimseriz, deneme testleri iyi, ancak yalnızca Bahreyn’den ilk onayları alacağız”. Sürücü hiyerarşileri konusunda, “Öncelik Ferrari’dir” diye yineliyor. Stratejilerde, geçen sezondan bir başka gevşeklik: “Henüz harekete geçme zamanı değil, sorun düğmeye kimin bastığı değil, arkasında neyin işe yarayıp yaramadığını ve neyin işe yaramadığını görmektir”.

Vasseur: “Leclerc mi Sainz mi? Ferrari sürücülerden önce geliyor. Tek hedefimiz kazanmak”

muhabirimiz Alessandra Retico tarafından

27 Ocak 2023

Pilotlar titriyor. Leclerc: “Şampiyonluğu kazanmak umuduyla araca geri dönmek için sabırsızlanıyorum. Hedefimiz bu, neyle karşılaşacağımı henüz bilmesem de diğerlerinin ne yaptığını bilmiyoruz. İyi, farklı.” bugün duyumlar var, ancak yorum yapmak için henüz çok erken. Yön bana doğru görünüyor. Geçen yıl yönetmelikle yeni araba ile daha önemli olsa bile iyi bir başlangıç faydalıdır. Bu bir evrim. Fred? O çok net ne istediğini ve doğru zihniyeti nasıl vereceğini biliyor Fred’e katılıyorum: en azından sezon başında sürücüler arasında bir hiyerarşi olmamalı ama kendimizi zorlamamız gerekiyor, o zaman takımın başaracağına eminim Öndekileri desteklemek için her şey. Ferrari’de çok fazla tutku var, burada her zaman inanılmaz. Ve bu sadece Ferrari’de oluyor ve onu çok özel yapan da bu. Bu kadar çok hayranla birlikte Fiorano’da olmak muhteşem.”

Carlos Sainz: “Eğer bir Ferrari sürücüsüyseniz, Dünya Şampiyonasını kazanmayı hedefliyorsunuz”

Charles SainzFerrari’deki üçüncü yılında: “Aracı burada, çok fazla tarihin olduğu bir pistte ve pek çok taraftarın önünde sunmak muhteşem. F1’in bu tür etkinliklere ihtiyacı var, her şeyi daha az özel kılmak ve insanlara yakın olmak için.” Burada olduğu gibi hiçbir yerde özel bir şey olduğunu hissetmiyorsunuz. Benim hedefim? Eğer bir Ferrari sürücüsüyseniz ve rekabetçiyseniz, Dünya Şampiyonasını kazanmayı hedefliyorsunuz. Her zaman gelişmeye çalışırım ve kariyerimde büyüdüğümü düşünüyorum ve ayrıca diğerlerine kıyasla.” geçen yıl. Charles’la mı? F1 dışındaki yarıştığımız tüm sporlarda bile rekabetçiyiz ama aynı zamanda çok da sadıkız. Oradayız, yakınız ve sonuna kadar gelişmek için kendimizi zorlayacağız.”

(afp)

Yeni Ferrari, geçen sezonun varisidir: tek kişilik koltukta belirgin bir devrim yoktur. 2022’de Monza’da herkesi fethetmiş olan ‘Ferrari’ yazısı, F1-75’ler ev yarışı için özel bir kutlama görünümüne sahip olduğunda arka kanatta geri döndü. Kırmızı, açık bir şekilde ana renktir ancak Ferrari tasarımı tarafından yaratılan tamamen yeni, opak bir kırmızıdır. Ancak 2023 tek kişilik otomobilin görünümünde öne çıkan siyaha da yer var: Aslında, Ferrari kırmızısına boyanmayan karbon fiberi bir an için görebilirsiniz. Göze çarpan devrimler yok, ancak geçen sezon gösterdiği kadar hızlı, ancak daha güvenilir ve sürekli hale getirmek için birçok küçük yenilik.

Yeni Ferrari hızlı, F1-75’ten yarım saniye daha hızlı

kaydeden Alessandra Retico

19 Ocak 2023