• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Fanatik Yahudi hanımın biyolojik ailesi Müslüman çıktı

admin

Administrator
Administrator
Fanatik Yahudi hanımın biyolojik ailesi Müslüman çıktı
Kudüs’te Filistinlilere karşı provokatif olaylarda yer alan, Yahudi üstünlükçü bir kümeye üye 22 yaşındaki fanatik Yahudi bir aktivist olarak tanınan Or Leibler’in biyolojik ebeveyninin Müslüman olduğu ortaya çıktı.

Times of Israel gazetesinde yer alan habere bakılırsa Leibler, beklenmedik bir biçimde asıl anne babasının Müslüman olduğunu öğrenmesine karşın kendisini Yahudi kimliğiyle “gurur duyan biri” olarak tanımladığı bildirildi.

30 GÜNLÜKKEN EVLAT EDİNİLDİ

Leibler, uyuşturucu bağımlısı olduğu söylenen biyolojik anne-babasının kendisine bakamaması üzerine 30 günlükken evlat edinildiğini öğrendi.

Üvey anne babasını destekleyici ve sevecen olarak niteleyen Leibler, 18 yaşında konutu terk ederek onlarla kontağını kestiğini söylemiş oldu. Leibler, “18 yaşına geldikten daha sonra onların yolunun benimkiyle birebir olmadığına karar verdim.” dedi.

Üvey ebeveyninden ayrılmasının akabinde Leibler, Lehava ile ilgisinin ağırlaştığını ve yavaş yavaş örgütün faal bir üyesi haline geldiğini aktardı.

“O ANDA TÜM DÜNYAM BAŞIMA YIKILDI”

Leibler’in gerçek anne babasının kim olduğunu öğrenmesi ise 20 yaşında mecburî askerlik nazaranvi sırasında bir çocuk doğurduktan daha sonra evlat edinme evrakını açmaya karar vermesiyle gerçekleşti.

Genç bayan, “Nereden geldiğimi bilmek istedim.” diyerek toplumsal hizmet kurumuna başvurmasının akabinde, gerçek babasının Müslüman olduğunu, annesinin ise aslen Yahudi doğduğunu fakat kısa müddet evvel Müslümanlığı benimsediğini öğrendi. bu biçimde 20 yaşında ve bekar bir anne olan Leibler, yaşadığı kimlik krizini, “O anda tüm dünyam başıma yıkıldı. Kimliğiniz ansızın paramparça oluyor. Ben hakikaten neyim (diye soruyorsunuz)?” kelamlarıyla tabir etti.

“YAHUDİ OLMAKLA GURUR DUYUYORUM”

Fanatik Yahudi aktivist, geçmişine dair öğrendiklerine karşın bugün Yahudi kimliğinden ötürü gurur duyduğunu vurgulayarak, şöyleki devam etti:

“Nasıl bir his olduğunu, Yahudi olmaktan ne kadar memnun olduğumu tanım edemem. Bu, içimden gelen ve ‘Yahudi olmakla gurur duyuyorum’ diye bağırmak istememe niye olan bir şey. Kolay değil. Evvelce aynanın karşısında durur ve kendime ‘Ben Müslüman değilim, Müslüman olmam mümkün değil’ derdim.”

Geçmişi ve geleceği hakkında birtakım karşılıklar almayı umarak biyolojik ailesiyle de tanışan Leibler, gerçek anne babasıyla müsabakasını soğuk olarak nitelendirdi.

İsrailli genç bayan, kendini “oraya aitmiş üzere hissetmediğini” ve ailesine karşı bir “ilgi duymadığını” lisana getirdi.

“BU BENİM KIZIM, ONDAN UTANIYORUM”

Leibler, bir süre daha sonra bir arkadaşından biyolojik annesinin toplumsal medyadaki görüntülerinden birine yorum yaptığını gösteren bir ileti aldığını, annesi kızının Kudüs’te Filistinlilerle karşı karşıya geldiğini gösteren görüntüye “Bu benim kızım, ondan utanıyorum.” yorumunu yaptığını söylemiş oldu.

Leibler, kelam konusu yorumun kendisini çok inançlarına daha da yaklaştırdığını söyleyerek, “İşte bu biçimde bir daha sonraki düzeye geçtim, yüzleşmeler aradım.” dedi. Fakat Leibler, genç bir bekar anne olarak, ortadan geçen iki yılda, biyolojik ailesiyle olan bağlantısını bir sefer daha yenilemeyi denemek istediğini söylemiş oldu. Genç bayan, onlarla yeniden müsabakasının ve yüzleşmesinin, bu mevzuya bir “son vermesini” sağlayabileceğini kaydetti.

LEHEVA İSİMLİ ÇOK SAĞCI KÜMENİN HAREKETLERİNE KATILIYOR

Çok sağcı fanatik Yahudi genç bayan, işgal altındaki Doğu Kudüs’te giriştiği provokatif aksiyonlarla bölgedeki Müslümanlar ve Museviler içinde bilinen bir isim.

Leibler, İsrail’in güneyinde yaşamasına karşın sık sık Kudüs’ün en olaylı bölgelerine İsrail bayrağıyla gelerek, üyesi olduğu “Leheva” isimli çok sağcı kümenin aksiyonlarına katılıyor. Doğu Kudüs’te İsrail’in konutlarından zorla çıkarmak istediği Filistinlilerin yaşadığı Pir Cerrah Mahallesi’ne gelerek fanatik aksiyonlarda ön safta yer alan Leibler’in faaliyetleri, provokasyon yaratma teşebbüsü olarak yorumlanıyor.