• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Ferrari, devamlılık hedefi: Verstappen'in bahçesinde takımlar şampiyonluğunun hayalini kurmak

Helldorado

Moderator
Moderatör
Japonya'da kiraz ağaçları çiçek açtı, Ferrari'ye de bahar geldi mi? Maranello'da sezon değişikliği gerçekleşti ve şu ana kadar meyvesini verdi: İlk üç yarışın her birinde podyuma çıkan, daha sürülebilir ve istikrarlı bir otomobil ve Avustralya'daki son yarışta, ikişer ikişer yarışların avantajını kullanarak çiftler halinde geldi. Max Verstappen ilk turlarda sahneden çıktı. Hollandalı, iki yıldır kazandığı Suzuka'ya kesinlikle bir ninja ruhuyla dönecek: 2022'de yağmur ve kurallar karmaşası içinde ikinci Dünya Şampiyonasını da kutladı, 2023'te Lando Norris'in McLaren'ına 20 saniye verdi. Şampiyonadaki tek yenilgilerini Carlos Sainz'ın kırmızı takımı karşısında aldıkları Singapur, önceki haftayı geride bıraktı. Rising Sun GP'nin bu yeni takviminde de kötü hava koşulları bekleniyor. Artık tek olmasa bile bir Red Bull kraliçesi her zaman bekleniyor.

Verstappen, Japonya'daki kurtuluş misyonu. Max (neredeyse) asla art arda iki hata yapmaz

kaydeden Jacopo Manfredi

03 Nisan 2024

Hızlı virajların olduğu bir pist için arkaya küçük bir güncelleme getiren Scuderia, takımlar arasında dünya şampiyonunun sadece 4 puan gerisinde yer alıyor. Şu anda sahip olduklarımızı en üst düzeye çıkarmak için yapılan çalışmaları özellikle iyi vurguluyor.” Charles Leclerc'in aklında pek çok şey var: kazanmaya geri dönmek (son kez, Avusturya 2022), geçen yıl Marina Bay'den sonra ortağı da bunu başarmıştı. Albert Park ve apandisit ameliyatından iki haftadan kısa bir süre sonra kahramanca: “Başarılı olması benim üzerimde herhangi bir baskı oluşturmuyor ama kesinlikle mutlu olduğumu söyleyemem. Carlos olağanüstü bir iş yaptı ve bunu hak etti.” şimdi tepki vermek bana kalmış. Avustralya'da ona saldırmakta özgür müydüm? Benden bunu yapmamam istendi, bu herkese mantıklı geldi ve zaten bunu yapmazdım.” Monakolu aynı zamanda geçmişi ve geleceği de düşünüyor: Kaskın üzerinde, on yıl önce Suzuka'da dokuz ay komada kaldıktan sonra ölümüne yol açan kazanın kurbanı olan Jules Bianchi'ye bir saygı duruşu var. 25 yaşındaydı, Fransızdı ve Charles'la arkadaştılar. Monegasque'ı o zamandan beri Leclerc'in menajeri olan Nicolas Todt'a tanıtan kişi Bianchi'ydi. “Buraya her geldiğimde Jules'u düşünüyorum. Sık sık onu düşünüyorum, şu an bulunduğum noktaya gelmemi sağlayan kişi oydu, kariyerimin dönüm noktasıydı. Zaten daha önce de çok yakındık, ailelerimizle. Yani burası çok özel bir yer, kask üniformasını buraya adayacağım. O her zaman ve sonsuza kadar kalbimde olacak.”

Verstappen'in baş tamircisi Lee Stevenson, 18 yıl sonra Red Bull'dan ayrılıyor. Ve herkes dahi Adrian Newey'i istiyor

kaydeden Alessandra Retico

29 Mart 2024

Sainz'ınki bu kadar büyük, gelecek yıl için koltuk arıyor ve artık hızlanmanın zamanı geldi. Gelmiş geçmiş en iyi Carlos ben miyim? Hedef her zaman kendinizin en iyi versiyonu olmaktır. İleriye doğru bir adım attım ve bu, Avustralya'da kariyerimin en önemli anıydı.” İspanyol oyuncu dalgayı geçiyor: “Max'in yanında koşar mıydım? Bunu daha önce de yaptım, hiçbir takım arkadaşımla kolay bir hayatım olmadı.” ve yine de herkesin yanında koşardım, korkmuyorum. Markalar Dünya Şampiyonası mümkün mü? Evet, ama her şeyi mükemmel yapmalıyız, aracı ve diğer her şeyi geliştirmeliyiz, Red Bull hâlâ yenilmesi gereken bir araç. ” Kirazlar kırmızı olacak.

Tatlı Leclerc: Ferrari sürücüsü Milano'da dondurma dükkanı açacak

kaydeden Alessandra Retico

29 Mart 2024