• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Formula 1, FIA başkanı Ben Sulayem'e yeni suçlamalar: Las Vegas GP'sini havaya uçurmak istiyordu

Helldorado

Moderator
Moderatör
FIA başkanına yeni suçlamalar Muhammed Ben Süleyman. tarafından aktarılanlara göre BBC Geçen yılki Suudi Arabistan GP'sinin sonucuna müdahale ettiği iddiasıyla halihazırda soruşturma altında olan federasyonun bir numarasının, yetkililerden 2023'teki ilk Formula 1 yarışına ev sahipliği yapan Las Vegas pistine onay vermemesini istediği söyleniyor. .

F1, FIA fırtınada: Ben Sulayem müdahale nedeniyle araştırıldı. Alonso'yu tercih ederdi

04 Mart 2024

Devre sorunu yok

Bir FIA uyum görevlisinin BBC tarafından görülen etik komitesine sunduğu raporda yer alan düşüncesizlik, Ben Sulayem'in Fernando Alonso'ya verilen 10 saniye cezasının nasıl iptal edildiğini ortaya çıkaran aynı ihbarcıdan geliyor. Bu rapora göre “yetkililer pistte herhangi bir sorun bulamadılar ve bu nedenle yarışın uygunluğunu onayladılar” ve yarış daha sonra gerçekleşti.

Sainz'ın Ferrari'sindeki hasar

Ben Sulayem'in, Max Verstappen dışında tüm sürücüler tarafından coşkuyla karşılanan bir yenilik olan Nevada şehrinde yarışın yapılmasını engellemekle neden ilgilendiği açık değilse, pist kesinlikle kusurlardan arınmış değildi. En çok parayı ödeyen kişi, ilk serbest antrenman seansında kaldırılan rögar kapağı nedeniyle SF-23'ü neredeyse parçalanacak olan Ferrari sürücüsü Carlos Sainz'dı.

Konular