• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Google Sürpriz Kodları

Teletabi

Administrator
Yetkili
Administrator
Google Sürpriz Kodları


do a barrel roll
Google arama kutucuğuna do a barrel roll yazıp giriş tuşuna bastığımızda google sonuç sayfası 360 derece dönüyor. do a barrel roll kelimesinin Türkçe anlamı ise Uçağın ekseni üzerinde tam bir devir yapması anlamına geliyor.

Google gravity
Bu sefer ise arama kutucuğuna Google gravity yazıyoruz. Çıkan ilk sonuca tıklayalım. Gördüğünüz gibi google ana sayfası yer çekimine yenik düştü. Nesneleri aynı zamanda fırlatarak eğlenceli bir vakit geçirebilirsiniz.


askew
Gelelim başka bir Google eğlenceli sırlarından bir tanesine. Google da arama kısmına askew yazıp girişe basınca sonuç sayfamız sağ yana doğru eğiliyor. askew’in kelime manası ise çarpık, yana yaslama gibi anlamlarına geliyor.

yazı tura
Google da yazı tura atabileceğinizi biliyor muydunuz. Yazı tura diye google da arama yapınca karşınıza yazı tura atabileceğiniz bir sonuç çıkacak. Buradan metal paraya ihtiyaç duymadan yazı tura atabileceksiniz.

pacman
Google a pacman yazınca ise o meşhur oyun pacman oyunu karşımıza çıkıyor. Biz bu oyunu oynarken oldukça eğlenceli vakitler geçirdiğimizi söyleyebiliriz.

özyineleme
Google da sizileri döngüye sokmamızı ister misiniz. O zaman arama kutucuğuna özyineleme yazın çıkan sonuçta google sizlere Bunu mu demek istediniz? diyerek sürekli özyineleme sorgusunu arattıracaktır.

anagram
Google insanları arama yaptığı kelimelerin anlamları ile trollemeyi çok seviyor gibi. Googla anagram diye arama yapınca bizlere bunu mu demek istediniz diyerek rana gram kelimesini öneriyor. Anagram ın kelime anlamı ise evirmece, yani Anagram, bir sözcüğün veya sözcük grubunun harflerinin değişik düzenle başka bir sözcüğü veya sözcük grubunu oluşturmasıdır.

google sky
Google ile uzaya çıkarak eğlenip ve bilgilenmeye ne dersiniz. Url kısmına google.com/sky yazınca uzayda sörf yaparak bilgilenebilirsiniz
 
Üst