• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Hamilton, Sainz yerine Ferrari'de mi? Düşüncesizlik hakkında bilinenler

Helldorado

Moderator
Moderatör
Lewis hamilton39 yaşında, sansasyonel transfere bir adım kaldı ferrari. Onun bildirdiği şey bu Otomobil sporları – beklentisini doğruluyor Corriere della Sera – buna göre İngilizler bölgeyi terk etmeye hazır mercedes 2025 yılında Maranello takımıyla yarışacak. Müzakerelerin ileri aşamada olduğu ve bu hafta sonuna kadar tamamlanabileceği söyleniyor.

Ferrari'nin yeni tek koltuklu aracı SF-24 olarak adlandırılacak

kaydeden Alessandra Retico

29 Ocak 2024

Hamilton, Mercedes'le sözleşme ve serbest kalma maddesi

Yedi kez dünya şampiyonu olan pilot, geçen yıl Mercedes'le iki yıllık sözleşme imzaladı ancak artık yaygın olduğu üzere Formula 1 – Anlaşmaya, aracın performansının beklenen hedeflere ulaşmasına izin vermemesi durumunda Hamilton'un bir sezon erken ayrılmasına izin veren bir madde eklendi. Ve Mercedes'in hayal kırıklığı yaratan son iki yılı bu yönde ilerliyor. Ferrari ve Mercedes söylentiler hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Mercedes İtalya saat 15.00 için acil toplantı çağrısında bulundu

Ama Telgraf Alman takımının, İtalya saatiyle 15:00'te takım brifingi yapılması çağrısında bulunan bir iç duyuru yayınladığını açıkladı: Takım patronu katılacak Toto Wolff ve teknik direktör James Allison. Hamilton'un Maranello'ya olası gelişi Red'den boşanmanın önünü açacak Carlos Sainz2024 sezonu sonunda sona eren sözleşmesini henüz yenilemeyen oyuncu, Charles Leclerc anlaşmanın beş yıl daha uzatılması için şimdiden imza attı.

Lewis Hamilton ve Charles Leclerc

Hamilton ve Vasseur, kadim bir dostluk

Bu anlamda İspanyol medyasından da onay geliyor. O yazıyor Gibi Kendisini Ferrari'ye teklif edenin Hamilton olduğunu belirterek, şunları ekledi: “İngilizler ve İtalyanlar geçmişte zaten tanışmışlardı. VE Fred VasseurGeçen yıldan bu yana Kırmızı takımın takım patronu olan Lewis, F2 günlerinde Lewis'in patronuydu. Ferrari'nin son Noel yemeğinde “Onunla her hafta konuşuyorum” itirafında bulundu, ancak kimse bu ifadeyi olası bir F1 sözleşmesiyle ilişkilendirmemişti.”

Sainz'ın Maranello'dan uzakta olası geleceği

Sainz ise hâlâ yazıyor Gibi, “Boş koltuk sıkıntısı yok: 2025'ten itibaren Audi, Mercedes, Alpine, Aston Martin ve Williams'ta direksiyon olacak”. Yeni Ferrari, SF-24, 13 Şubat'ta Maranello'da tanıtılacak, 2024 şampiyonası 2 Mart'ta Bahreyn'de başlayacak.

Sadece koşuya çıkmıştım. Herhangi bir şeyi kaçırdım mı?

— Oscar Piastri (@OscarPiastri) 1 Şubat 2024
Hamilton-Ferrari, Mclaren'in Piastri'sinin ironisi

Formula 1 dünyası operasyona inanıyor. Hamilton-Ferrari anlaşmasının 2024'e ertelenebileceği yönünde söylentiler dolaşırken buna gülenler de var. 22 yaşındaki, hoş ve çok hızlı McLaren sürücüsü Avustralyalı Oscar Piastri gibi, X hakkında şunları yazmıştı: “Sadece yarışıyordum. Bir şey mi kaçırdım?”.