• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Horner, bir çalışana yönelik uygunsuz davranış suçlamalarından aklandı: Red Bull'un takım patronu olarak kalacak

Helldorado

Moderator
Moderatör
Horner kalıntılar. takım müdürü itibaren kırmızı boğaBir çalışana yönelik yasa dışı davranışta bulunduğu iddiasıyla soruşturmaya katılan , tüm suçlamalardan aklandı. Şirketin resmi açıklaması, yöneticinin 2024 Dünya Şampiyonası'nın cumartesi günü yılın ilk yarışıyla başlayacağı Bahreyn'e inmesi sırasında geldi. Son bir aydır masada olan davanın çözümü bu saatlerde bekleniyordu ve herkes, uluslararası federasyon ve herkes tarafından talep ediliyordu. Formül 1 Sezonun sporun ve dünya şampiyonu takımın üzerinde ağır bir gölgeyle başlamasını önlemek için anlaşıldı.

Avusturyalı şirketin bağımsız bir avukata emanet ettiği uzun bir soruşturmanın ardından Red Bull, içeriği hiçbir zaman kesin olarak belirtilmeyen uygunsuz davranışlara dair hiçbir kanıt bulamadı. Resmi açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “Bay Horner'a yönelik iddialara ilişkin bağımsız soruşturma tamamlandı ve Red Bull, şikayetin reddedildiğini doğrulayabilir. Şikayetçinin itiraz hakkı vardır.”

Soruşturmanın “adil, titiz ve tarafsız” bir şekilde yürütüldüğüne güveninin tam olduğunu belirten Red Bull, şunları ekledi: “Soruşturma raporu gizlidir ve soruşturmalarda tarafların ve işbirliği yapan üçüncü tarafların özel bilgilerini içerir. bu nedenle ilgili tüm taraflara saygımızdan dolayı daha fazla yorum yapmayacağız. Red Bull iş yerindeki en yüksek standartları karşılamak için çabalamaya devam edecek.”

Geçen haftaki test sonrası konferansta soruşturmaların devam etmesi nedeniyle konu hakkında yorum yapamayacağını söyleyen Horner, yeni aracın Silverstone'daki sunumunda “kaçınılmaz olarak dikkat dağınıklığı vardı ancak takım oldukça birlik içindeydi.” ” Ancak etrafta sesler yüksek ve endişeliydi. Bahreyn'de düzenlenen bugünkü resmi sürücü konferansında bile Horner yıldız konuktu. Max VerstappenGeçtiğimiz hafta sezon öncesi testlerde patronu hakkında sorular soran , biraz omuz silkti: “Kendime ve aracın performansına odaklanmaya devam ediyorum. Durum beni etkilemedi, kendi işlerimi düşünüyorum ama umarım bir an önce bu iş biter. Marko'ya katılıyorum, birlik olmalıyız. Bu yüzden her şeyin bir an önce bitmesini umuyorum.”

Daha derinlemesine bir okuma sağlamak için Lewis hamilton, sivil konulara, cinsiyet eşitliğine ve katılıma en duyarlı pilot. Gelecek yıl Ferrari'yi kullanacak olan yedi kez dünya şampiyonu, konuyla ilgili bir konferansta kendisine sorulduğunda ilk başta yaşanan utançtan sonra şunları söyledi: “Devam eden bir olay var, sporumuz için önemli bir an olacak. Her türlü suçlama çok ciddiye alınmalıdır. Sporu ve çalıştığımız ortamı güvenli ve kapsayıcı bir yer haline getirmeye çalışmalıyız. Ne olduğunu bilmiyoruz, hikayenin tamamını bilmiyoruz ama mutlaka çözülmesi gerekiyor. Ve bu konunun nasıl ele alınacağını ve ne gibi sonuçlar doğuracağını görmek ilginç olacak.” Bu arada kapalı. Hem de gizli içeriklerle. En azından şimdilik. Horner davasının arka plandaki gürültüsünün duyulmaması için mükemmel bir an. Perşembe günü sezonun ilk serbest antrenmanı için motorlar çalıştırılacak.