• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Leclerc: “Dünya Kupası’nı kazanma hayalini gerçeğe dönüştürmek istiyoruz” Verstappen: “Daha da güçlü bir araç”

Helldorado

Moderator
Moderatör
Dünya Kupası hayalini gerçeğe dönüştürmek. 2023 sezonunun ilk GP’sinin arifesinde, Bahreynthe ferrari 16 yıl aradan sonra tekrar kazanma hırsıyla yola çıkıyor: “Bütün takım motive olmuş, açıklıyor. Charles Leclerc ile Gökyüzü sporları -. Maranello’da simülatör üzerinde çok çalıştık, yarışmak için sabırsızlanıyorum.” Max Verstappen: “İkinci sırayı yükseltmek kazanmak demektir, bu bize daha fazlasını yapmak için enerji veriyor. Beni her gün motive eden şey kazanma duygusu ve Ferrari Dünya Şampiyonasını kazanmayı hak ediyor. Bu hayali gerçeğe dönüştürmek istiyoruz ve bunu başarmak için zorlayacağız.” BT” . Leclerc ayrıca olası bir sürprize de işaret ediyor: “aston martin testlerin sürprizi oldu, ilk veriler arifedeki söylentileri doğruladı ve ilkler arasında olacak gibi görünüyor. Sıralamalarda ve yarışta göreceğiz ama onlar sürpriz olabilir. Yenilmesi gereken en güçlü üç sürücü? HamiltonVerstapp e Alonso“.

Leclerc daha sonra üç günlük testin değerlendirmesini yaptı: “Amaç bundan %100 yararlanmak değil, pistteki verilerin Maranello’nunkileri yansıtıp yansıtmadığını anlamaktı ve bu oldu. Sonra testin son gününde odaklandık. Aracın dengesi. Yapılacak işler var ama dengeler iyi. Yılın başındayız, güzel işler yapabiliriz” dedi. Her şey, Ferrari takım patronu olarak ilk çıkışını yapan Frederic Vasseur’un gözleri önünde: “Onu birkaç yıldır tanıyorum – Monegasque’i bitiriyor – güçlü yönlerinden biri, çalışma ortamında herkesi rahatlatması.”

Sainz: “Çok zorluyoruz”

“Dünya hedefine ulaşmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz.” Diğer Ferrari pilotu Carlos Sainz, “İlk yarışa hazırlıklı gelmek için testlere çok önem verdim. Taraftarlara elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı söylüyorum, Ferrari’nin başarılı olması için onları daha da çok istiyoruz” dedi. Yeni araç hakkında konuşan eski McLaren pilotu, “Sürüş açısından aracı beğenebilirsiniz, ancak Red Bull gibi daha hızlı gidebilen diğer takımlarla karşılaştırmanız gerekir. henüz. ancak üç günlük temiz test yaptık. SF-23’ün güçlü ve zayıf yönlerini biliyoruz, bu önemli.” Red Bull’a ek olarak Sainz, “Aston Martin ve Mercedes ile savaşmayı bekliyor – bu takımlar testlerde en güçlü olanlardır” sonucuna vardı.

Verstappen: “Araç gelişti”

“Üç olumlu gündü, ancak hafta sonu ve sonrasını kontrol etmemiz gerekecek çünkü gelişmeler devam edecek. Ancak testler iyi geçti.” Red Bull pilotu Max Verstappen basın toplantısında böyle söyledi. “Araç nasıl gelişti? Her şeyden biraz, bu bizim tutkumuz, her zaman gelişmeye çalışmak. Duygular iyi, iyi bir iş çıkardık – devam eden dünya şampiyonu – İyi bir kış geçirdim, zaman geçirdim aile ve arkadaşlar ve evde vakit geçirdim.Sonra bir noktada yarışlar için hazırlanmaya başladım.Bizim için kim tehdit oluşturuyor?Bize yakın olan takımlar ama bence sonunda kendimiz olabileceğimiz bir tehdit.Kalmalıyız. Pistte çok fazla hata yapmayı göze alamayız, bunları en aza indirmeliyiz.”

Bu Formula 1, ancak bir video oyununa benziyor: tüm yarışlar sürücünün gözünden

muhabirimiz Alessandra Retico tarafından

28 Şubat 2023

Hamilton: “Yunuslama konusunda ilerleme kaydettik”

“Yunus balığı avında ilerleme kaydettik, ancak daha yapılacak çok iş var. Elbette, geçen yılki arabayı bir daha görmemeyi umuyordum, ancak W14’ün aynı felsefeye sahip olduğu da doğru ve kış boyunca böyle olduklarını biliyordum.” Bunun üzerinde çalışıyor”. Lewis Hamilton de’nin önünde iyimser görünüyor. Hamilton, “2022’den farklı bir başlangıç yapmayı umuyorum. Cesaretim kırılmış değil, ancak Red Bull’a nasıl yaklaşacağımızı anlamak için neler yapabileceğimiz üzerinde çalışacağımızı düşünüyorum.”