• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Lucid Rüya Nasıl Görebilirim, Rüyanızı Kontrol Edin

Teletabi

Administrator
Yetkili
Administrator
lucid dreams diye bişey var kisinin uyku sirasinda ruya gordugunun farkinda olmasi ve ruyasindaki olaylari kontrol edebilmesine verilen isim. becerebilirseniz mukemmel bir olaydir.
ben şahsen 2 3 gün önce yaşadım daha önceden bu konu üzerinde deneyler vs. yapıyordum araştırmada yapmıştım interrnette araştırma yaparken şöyle bir şey görmüştüm :

Bir insan Ömründe 2 Kez lusid rüya görür diye ama ben hiç görmemiştim
:D

neyse geçelim taktiklere ilk olarak 1 inci ve çalışan taktiğim

RÜYA DA OLMADIĞINIZ ZAMAN DA kendi kendinize ''BEN UYKUDA DEĞİLİM'' diyin bunu sürekli tekrarlayın gün içersinde

beyler söylemeyi unuttum bu rüyayı herkes basit bi şekilde göremez insanların çok az bi kısmı görüyormuş siz gerçekten başarıcağınıza inanırsanız bunu yaparsınızda kendinize inanmanız lazım ve hemen olan bişey değil bu yaklaşık 3 4 hafta çabalamıştım bunun için ama gerçektende oluyor

Meditasyon - zihninizi arzuladığınız şeye odaklamak için

Görselleştirme - uyanıkken berrak rüya durumuna girmek için görmek istediğiniz şeyi hayal ederek rüyaya dalmaya çalışma,

Gerçeklik kontrolleri - rüyalarda kendiliğinden farkındalık yaratmak için günlük hayatınızda da kendinize sürekli rüyada mıyım gerçekte miyim diye sormak(bir süre sonra bunu rüyanızda da yapacaksınız)

Hayal gördüren bitkiler- hayallerinizi yoğunlaştırmak ve uzatmak için yurt dışında bazı bitki çayları kullanılıyormuş

Rüya günlüğü - uyandığınızda rüyada yaşadıklarınızı pekiştirmek için

Anımsatıcı teknikler - rüyalarda zihni berraklaştırmak rüyada olduğunu fark ettirmek için

ALINTIDIR