• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Miami, Verstappen Sprint yarışını kazandı. Leclerc ve Perez podyumda

Helldorado

Moderator
Moderatör
Amerikan tarzı meze: mini direkten sonra, Max Verstappen kazanır sürat yarışı İle ilgili Beni seviyorsun. Hollandalılar için kırmızı boğa Bu, iki hafta önce Çin'de elde edilen başarının ardından 100 kilometrelik yarışta üst üste 2. başarı oldu. Ve dünya şampiyonunun, 2021'de hafta sonlarını hareketlendirmek için tanıtılan kısa yarış formatından hoşlanmadığını söylemek gerekirse. Ancak uyum sağladı ve şu ana kadar oynanan 14 yarıştan 9'unu kazandı. Hard Rock Stadyumu'ndaki 19 turda, Pazar günkü Grand Prix'de de (İtalya saatiyle 22:00'de) kanunları dikte etmek istediğinin işaretlerini gösterdi. Cumartesi akşamı (yine saat 22:00'de) sıralama turu başlama sırasını verecektir.

Leclerc: “Verstappen'in bir adımı daha var”

Max ayrıca hiyerarşileri altüst etmeyi de başarıyor: Florida'da, Formül 1 ilk çıkışını 2022'de yaptı, her iki edisyonu da kazandı ve hatta geçen yıl 9. sıradan başladı. Max mutlu ama tamamen değil: “Tamamen mükemmel bir yarış değildi, aracı geliştirip düzeltebiliriz. Ancak kazanmak güzel ve bu yarış bize birkaç puan daha kazandırabilir.” Bir düşmana ihtiyacı olacaktı. Charles Leclerc? Monegasque'ın ferrari Başlangıçta olduğu gibi 2. sırada yer alıyor ve üç saniyelik bir farkla kapanışı yapıyor. Başlangıçta dener ama daha fazlasını yapamaz. Kendi tarafındaki bir hata nedeniyle serbest antrenmanı çalıştırmadan kendisini bu başlangıç pozisyonuna yerleştirerek mini sıralama turunda zaten sihir yaptı (döndü). Birkaç saat içinde, uçuş turunda teması kaybettiğinin doğru olmadığını tekrar göstermeyi deneyecek. Cuma günü yeniden hız duygusunu bulmanın bir rahatlama olduğunu, aynı zamanda biriken eleştirileri de biraz uzaklaştırmak için olduğunu söyledi. “İyi başladım ama çok fazla risk almak istemedim, çok zorladım ve düşüş kötü değildi. Ancak Max'in hızı daha fazlaydı. Yarın? Yarış uzun olacak ve mümkün olduğunca ileriden başlamak önemli olacak. Dün mini sıralama turlarında Max ile yakındık, ne yazık ki çok fazla tur atamadım ama bu sprintte birkaç tur daha atmaya başladım.”

Kaza başlangıçta

Gündeme dönme arzusuna ek olarak. Leclerc oraya yerleşiyor ve farkı paylaşıyor. kırmızı boğa: Sergio Perez bu 3. “Başlangıçta bu karışıklığın içinden çıkmak zor, sonra Charles'a geri dönmek zor”. Kaos başlıyor: Lando Norris ilk turda arkasındaki carambola'nın tetiklediği bir hareketin ardından ihraç edildi. Aston Martin'in İle ilgili Fernando Alonso Ve Mızrak Gezintisikısmen de olsa mercedes İle ilgili Lewis hamilton Haas'ta Magnussen ile limitleri aşan şiddetli bir mücadelenin ardından 8. sırada yer almasına rağmen (Danimarkalı sürücü toplam 35 inç ceza aldı), pit şeridinde aşırı hız yapmaktan dolayı 16. sıraya düştü. Ancak en çok kaybeden Norris oluyor: Verdona'lı Kanadalı tarafından vurulduktan sonra kaçmayı bile başaramıyor. İkisi de çukurlara döner ve devam edemeden orada kalırlar.

Ricciardo, muhteşem dördüncü sıra

Bu arada Perez, trafik ışıklarından hemen sonra muhteşem bir ışık tarafından geçildi. Daniel Ricciardo üzerinde Yarışan BoğalarMeksikalı yerini yeniden kazanır. Sezon başında büyük zorluklar yaşayan ve neredeyse risk altında olan Avustralyalı, Miami'de kendini yeniden keşfetti. Mükemmel mini sıralamalar ve aynı derecede mükemmel yarış: sonunda kırmızı takımın saldırılarına direniyor Carlos Sainz5. bitiren ve onu iltifat jestiyle onurlandıran kişi.

Konular