• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Ralf Schumacher: “Kardeşim Michael için hiçbir şey eskisi gibi değil”

Helldorado

Moderator
Moderatör
Kazanın onuncu yıldönümüne yaklaşan günlerde Michael Schumacher29 Aralık 2013’te kayakların üzerine düşerek ağır yaralandı MeribelFransız Alpleri’nde bir kasaba, Ralph – eski şampiyonun küçük erkek kardeşi ferrari ve eski pilot Formula 1 onun gibi – uzun bir röportaj verdi Resimen çok satan alman gazetesi.

Michael Schumacher, on yıl önce kayak kazası geçirdi. Ailenin sessizliği, hatalar, yalan dedikodular ve gizemler

kaydeden Alessandra Retico

19 Aralık 2023

Ralf Schumacher: “Kaza bizi sonsuza dek değiştirdi”

“Bu kazanın ailemizi değiştirdiğini itiraf ediyor: şok edici, şiddetli bir deneyim. Michael’ın çocuklarını düşünüyorum: MickBabasıyla birlikte kayak yapmak için oraya gelen genç yaştaydı. Ne yazık ki hayat her zaman adil değil ve kardeşimin şansı çok fazla oldu.”

Jean Todt: “Artık eskisi gibi olmasa da Schumacher orada”

15 Aralık 2023

Ralf şunu itiraf ediyor: “Kardeşim Michael sayesinde F1’deyim”

Ralf, Formula 1’e tavsiye edilmese de ayrıcalıklı bir kişi olarak girdiğini itiraf ediyor: “Michael sadece kardeşim değil, aynı zamanda ben gençken o benim koçum ve akıl hocamdı. Bana kartingle ilgili her şeyi pistte öğretti Kerpen ebeveynlerimizin çalıştığı yer. Aramızda yedi yaş olmasına rağmen o hep yanımdaydı. Birlikte kart kullandık, sollama antrenmanları yaptık. Kendisiyle ilgili tüm tecrübelerini bana aktardı. En iyisinden öğrenecek kadar şanslıydım.”

Alman soruşturması Schumi kayak kazasına ışık tutuyor: “İki ciddi hata yapıldı”

13 Aralık 2023

Michael ve Ralf, fakir ama mutlu bir çocukluk

Çocuklukları fakir ama mutluydu: “Karting pistinin yakınındaki çakıl ocağında büyüdük. Anne ve babamız yandaki evi aldığında ilk başta bir odayı paylaştık ve henüz yatak alacak paramız olmadığı için yerdeki şilte üzerinde uyuduk. Daha sonra Michael, Mercedes’te genç yarış pilotu oldu ve hayatlarımız değişti.”

Schumacher 50 yaşına girdi: Şimdiye kadarki en başarılı F1 şampiyonuna sosyal saygı

Ralf Schumacher: “O zamanın Michael’ını özlüyorum”

Schumacher ailesi, Michael’ın sağlık durumuyla ilgili her zaman sıkı bir gizlilik politikası uyguladı. Eş Corinnaözellikle kocasının mutlak mahremiyetini ister ve garanti eder. Ancak Ralf’ın sözleri pek çok dramatik anlamı ortaya koyuyor: “O zamanki Michael’ımı özlüyorum. Hayatında pek çok kez şanslıydı ama sonra kaza oldu. Elbette çok şükür modern tıp ona bir şeyler yapmayı, ona yardım etmeyi mümkün kıldı ama hiçbir şey eskisi gibi değil.”