• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Schumacher, Alman soruşturması kayak kazasına ışık tutuyor

Helldorado

Moderator
Moderatör
Bir gazetecinin soruşturması Jens Gideon Alman yayıncı tarafından yayınlandı ARD Meydana gelen kayak kazasına ışık tutuyor tam on yıl önce (29 Aralık 2013’te) a Michael Schumacher Savoy’daki Meribel’in karları üzerinde. Gideon, kazadan sonra olay yerine ilk koşanlardan biri olan ve yıllardır Meribel’de çalışan kayak eğitmenlerinden biriyle konuştu. Gazeteciye göre o gün iki büyük hata yapıldı.

Mavi mercek

Alfredo Giacobbe, spor romanı

kaydeden Antonella Cilento

11 Kasım 2023

Kayak yapmaya yetecek kadar kar yoktu

İlki, karın çok az olduğu bir günde pist dışında kayak yaparken pek dikkatli olmayan eski Formula 1 pilotunun kendisi tarafından gerçekleştirilecekti: “Böyle bir günde oraya gidemezsiniz. Açıktı.” kayak yapmaya yetecek kadar kar olmadığını” itiraf etti kayak hocası aslında Alman gazeteciye.

Kurtarma ekipleri Schumi’nin durumunun ciddiyetini hafife aldı

Kaza yerine gelen ilk müdahale ekipleri, ikinci hatayı yapan, içinde bulunduğu şartların ciddiyetinin farkına varamayan kişilerdi. Schumacher, yedi kez Formula 1 dünya şampiyonunun bilinçli görünmesi gerçeğiyle yanıltıldı. Bu, eski Ferrari sürücüsünü helikopterle küçük kasabadaki hastaneye nakletme kararına yol açtı. Moutier’lerAncak yolculuk sırasında durumunun kötüleşmesi nedeniyle oraya hiç ulaşamadı ve 1965 yılında hastaneye yönlendirildi. Grenoble, burada ameliyat edildi. Kaybedilen bu dakikalar daha sonra belirleyici olacaktı.

Corinna: “Schumi farklı ama orada”

İki yıl önce Schumi’nin eşi Corinna, kocasının “orada, farklı ama orada olduğunu” belirtmişti. Olanlar için asla Tanrı’yı suçlamadım. Yedi kez Formula 1 şampiyonunun eşi bunun herkesin başına gelebileceği gibi sadece kötü şans olduğunu söyledi. Elbette onu her gün özlüyorum. Ama bunu özleyen tek kişi ben değilim. Çocukları, ailesi, babası, etrafındaki herkes. Herkes Michael’ı özlüyor. Ama Michael orada. Farklı ama orada. Bu da bize güç veriyor sanırım.”

Konular