• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Telegram Çıkartma Nedir? Telegram Çıkartma Nasıl Eklenir?

Zeo

Administrator
Yetkili
Administrator
Telegram Çıkartma Nedir?

Sticker
yani Çıkartma, bir duyguyu veya eylemi temsil eden bir karakterin ayrıntılı bir gösterimidir. Bir çıkartma yani emoji gibi bir şeydir. Ancak boyutu daha önemlidir.

Çıkartmalar ilk kez ortaya bir Koreli İnternet şirketi Naver, Hat messenger'ı geliştirmeye başladığında ortaya çıktı. Bundan sonra farklı tasarımcılar çıkartmalar tasarlamaya ve kullanmak için satmaya başladı.

Ancak burada durum tamamen farklı. Telegram Stickers, Android, iOS ve Windows platformları için kullanılabilir. Ayrıca tamamen ücretsizdir. Telegram, sanatçıların ve kullanıcıların çıkartmalarını ve duygularını paylaşmalarını sağlayan verimli ve açık bir teknoloji kullanmaktadır.

Telegram Stickers (Telegram Çıkartmaları) Nedir?

Telegram çıkartma
ları karakter değil, bir duygu türüdür. Ara yüzün görünümünü ve hissini değiştirmezler. Bir mesaja başladığınızda, duygularınızı ifade etmek için farklı çıkartmalar kullanabilirsiniz. Tüm çıkartmalar ücretsizdir ve herkes çıkartmalarını Telegram ile oluşturmak ve paylaşmakta serbesttir. Telegram çıkartma yapma hakkında bilgi almak için konuyu takip edebilirsiniz.

WebP biçiminde bir resminiz varsa ve bunu arkadaşlarınızla paylaşıyorsanız, bir çıkartma olarak gösterilir. Telegram çıkartmaları diğer mesajlaşma uygulamalarında kullanılan diğer görüntü formatlarından beş kat daha hızlı görüntülenir ve tüm krediler WebP dosya formatına gider.
 

Zeo

Administrator
Yetkili
Administrator
Telegram'a Çıkartma Nasıl Eklenir?

Telegram kullanan çoğu kullanıcının sormuş olduğu sorudur; "Telegram'a nasıl etiket ekleyebilirim?". Çok basit, Telegram Messenger hesabınıza çıkartma ekleme özelliğine sahiptir. Telegram hesabıza kendinize özel çıkartmalar ekleyerek, bunları arkadaşlarınıza ya da takipçilerinize gönderebilirsiniz.

Çıkartmalar bu yüzyılın harika buluşudur. Bunların emojilerin geliştirilmiş versiyonu olduğunu söyleyebilirsiniz. Bir emoji, ifadenizi kişilerinizle paylaşmak için küçük bir simgedir, ancak bir çıkartma bundan çok daha iyidir.

Yeni güncelleme ile Telegram çıkartmaları kullanıcılarına sundu. Bu güncelleme ile kullanıcılar uygulama tarafından sunulan çıkartmaları kullanabileceği gibi kendilerine öz çıkartmaları da oluşturabilmektedir.

Telegram Android, iPhone ve Telegram Web’e Çıkartma Nasıl Eklenir?

Veri tabanında sizi eğlendirebilecek binlerce çıkartma paketi vardır. Burada Telegram Messenger için çıkartma eklemenin üç farklı yolunu paylaşıyoruz. Bu yöntemler ile Android ile iOS cihazlarında kullanabileceğiniz Telegram uygulaması ve Telegram Web uygulaması için çıkartma yapabilirsiniz.

1. Koleksiyondaki Çıkartmadan Telegram Çıkartma Ekleme

Bir çıkartmayı listenize eklemenin en basit yolu budur. Uygulama koleksiyonunda onlarca çıkartma bulunmaktadır. Birisi size veya herhangi bir gruba zaten bir çıkartma gönderdiyse, bunu listenize kolayca ekleyebilirsiniz. Çıkartmayı listenize eklemek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

1. Bu çıkartma simgesine dokunun.

2. Bir açılır pencere açılır ve bir "Etiket Ekle" seçeneği görünür.

3. “Etiket Ekle” seçeneğine dokunun. Çıkartma paketi otomatik olarak kütüphaneye eklenir.


2. Telegram Sticker Paketi Bağlantısını Kullanma

Telegram’a çıkartma gönderen binlerce kullanıcı vardır. Kullanıcılar oluşturdukları çıkartma paketlerini Telegram veri tabanına ekleyebilir. Siz de diğer kullanıcılar tarafından paylaşılan bu çıkartmaları hesabınıza ekleyebilirsiniz.

Bunun için tek yapmanız gereken paketlerin doğru URL’sini almaktır. Aşağıdaki adımları uygulayarak hesabınıza çıkartma ekleyebilirsiniz.

1. Çıkartma Paketi bağlantısını tıklayın.

2. Bağlantı, Telegram uygulamasında "Çıkartma Ekle" seçeneğiyle açılır.

3. Bu seçeneğe dokunmanız yeterlidir.

Bundan sonra, bu paket daha sonra arkadaşlarınızla paylaşmak için kullanabileceğiniz kitaplığınıza eklenecektir.

3. Telegram Stickers Kanalını kullanma

Telegram'da kullanıcılar için günlük yeni çıkartma paketlerini paylaşan birkaç kanal vardır. Bu kanallara katılırsanız, her gün yeni çıkartmalar bulmanız açısından faydalı olacaktır.

1. Bu kanala katıldıktan sonra birçok çıkartma görürsünüz.

2. İstediğiniz çıkartma resimlerinden birine dokunmanız ve “Çıkartma Ekle” seçeneğini seçmeniz yeterlidir.
 
Üst