• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Telegram Hesabı Nasıl Silinir? - Resimli Anlatım

Zeo

Administrator
Yetkili
Administrator
Telegram Hesabı Nasıl Silinir? - Resimli Anlatım

Kuşkusuz ki Telegram, akıllı telefon kullanıcıları için en iyi anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Ancak, Telegram hesabını silmek için birçok sebebiniz olabilir.

Birden fazla hesaba sahip olabilirsiniz. Sadece tek bir hesap kullanmak istiyor olabilirsiniz. Ya da Telegram’ın size uygun olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Beğenmemiş olabilirsiniz ve artık kullanmak istemiyorsunuzdur.

İşte bu gibi durum için Telegram hesabınızın nasıl silineceğini öğrenmek istiyorsanız bu kılavuz sizin için yararlı olabilir. Fakat sizleri Telegram hesabı silme işleminden önce iyi düşünmeniz konusunda uyarmak istiyorum. Çünkü,

1. Telegram hesabınızı devre dışı bırakır bırakmaz, tüm mesajlarınız, gruplarınız, kanallarınız tamamen silecektir.

2. Silme veya Devre Dışı Bırakma işlemi geri alınamaz.

3. Hesabınızı sildiğinizde hesap bilgileriniz yedeklenmez. Telegram'a tekrar kaydolduğunuzda her şeye yeniden başlamanız gerekir.

Telegram Hesabımı Nasıl Silerim?

Telegram hesabınızı silmenin 2 yolu vardır.

1. Telegram Hesabını Otomatik Olarak Silme

Telegram'ı kullanmayı bırakmanız ve en az 6 hafta boyunca giriş yapmamanız durumunda hesabınız otomatik olarak silinir. Farz edelim ki, Telegram messenger'ı uzun süre kullanmıyorsunuz ve nihayet Telegram hesabını silmeye karar verdiniz. Bu işlemi Ayarlar'dan yapabilirsiniz. Silme işlemini yapmak için,

1. Telegram uygulamanızda “Ayarlar → Gizlilik ve Güvenlik → Hesabımı Otomatik Olarak Sil” seçeneğine gidin.

2. Burada zamanı 1 ay, 3 ay, 6 ay veya 12 ay olarak ayarlayabilirsiniz. Seçim işleminden sonra Telegram hesabınıza girmemeniz halinde seçtiğiniz süre sonunda hesabınız silinecektir.


2. Telegram Sitesi Üzerinden Hesap Silme

Telegram hesabınızı bir masaüstü tarayıcısından veya akıllı telefonunuzdan Telegram sitesi üzerinden silmek için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

1. İlk olarak, Devre Dışı Bırakma sayfasına gidin. Sayfa linki : https://my.telegram.org/auth?to=deactivate

2. Silmek istediğiniz hesabınıza tanımlı olan cep telefonu numaranızı, ekranda çıkan kutucuğa Uluslararası formatta girin.

3. Hesabınıza kayıtlı telefon numarasına benzersiz bir kod SMS yolu ile gelecektir. Bu onay kodunu ekrandaki kutucuğa girin ve Oturum Aç düğmesine basın.

4. Bir sonraki ekranda Bitti düğmesine basın.

5. Açılır bir uyarı ekranı göreceksiniz. Bu ekranda “Evet, hesabımı sil” düğmesine basmanız yeterlidir. Bu onaydan sonra Telegram hesabınız başarıyla silinmiş olur.

Umarım Telegram hesabını kalıcı olarak nasıl sileceğinizle ilgili kılavuzu beğenmişsinizdir. Bunlar, Android, iOS ve Masaüstü cihazlarınızda bir Telegram hesabını silmenin temel yollarıdır.

 
Üst