• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Telegram kanal ile grup arasındaki fark nedir

Oyseon

New member
Telegramda kanal mı açmalıyım yoksa grup mu, amacım link paylaşarak para kazanmak hangisi daha avantajlı olur acaba benim için ?

Teletabi

Administrator
Yetkili
Administrator
Merhaba @Oyseon eğer amacınız link kısaltma ile para kazanmak ise Telegram üzerinden size kanal açmayı öneriyorum. En kısa ve yalın anlatımla; grupta herkes (yada yönetici sınırlandırabilir bazı üyeleri) mesaj yazabilir bir tartışma ortamı için idealdir. Genelde forex, kripto para yada alan adı sektörü ve benzer alanlarda grup kurmak mantıklı olabiliyor.

Paylaşım yapacaksanız kanal daha etkili. Sadece siz ve yetkilendirdiğiniz diğer yöneticiler paylaşım yapabilirler kanalınızda.

Bir nevi birisi bildiğimiz Whatsapp grupları gibi herkesin mesaj yazabildiği sohbet ortamıyken diğeri Twitter yada Instagram tarzı yayım yapabileceğiniz bir sistemdir.

isimyakala

Moderator
Yetkili
Moderatör
Telegram grupları; küçük ekiplerde arkadaşlarınızla ve ailenizle ya da iş yerindekiler ile veri paylaşımı yada anlık mesajlaşma için kullanabilirsiniz, en fazla 200.000 üyeye sahip olabilir (WhatsApp'tan ayrılan en önemli özelliği bence).

Telegram kanalları; genel mesajları büyük kitlelere yayınlamak için kullanılan bir araçtır. Aslında, bir kanal sınırsız sayıda üyeye sahip olabilir. Bir kanala mesaj gönderdiğinizde, mesaj sizinki değil, kanalın adı ve fotoğrafı ile gönderilir.

MRrahul

New member
Grup işine hiç girmedim şuana kadar ama kanallar cazip geliyor. Grupta birde sürekli gruba şu girdi bu çıktı gereksiz bildirimler geliyor üye kaçırır bence çok can sıkıcı.