• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Telegram Open Network lansmanı bir yıl sonraya ertelendi

Teletabi

Administrator
Yetkili
Administrator
Müşterilerine çoklu platform desteği sunan, güvenli anlık mesajlaşma servisi Telegram’dan kullanıcılarına üzücü haber geldi. Sektör devi şirket bugün başlatmayı planladığı Telegram Open Network (TON) Blockchain ağının lansmanını bir sene daha öteleme kararı aldı.

30 Nisan 2021’e kadar rafa kaldırılan TON lansmanının ABD bölge mahkemesinin son kararı gerekçesiyle ertelendiğini ifade eden Telegram, yatırımcılarına daha önce verdiği söz yineledi. Bilindiği gibi şirket geçtiğimiz ekim ayında lansmanın daha fazla gecikmesi durumunda yatırımcılarına paralarının yüzde 72’sini geri ödeme sözü vermişti.

Hatırlanacak olursa ABD mahkemesi, Telegram’ın SEC ile arasındaki dava sonuçlanana kadar Telegram’ın Blockchain‘i başlatamayacağına veya Gram tokenleri piyasaya süremeyeceğine hükmetmişti.

Bunun yanı sıra yatırımcılarına kredi seçeneği de sunan şirket, erteleme tarihine kadar lansmanı gerçekleştiremezse yatırımcılara şirket hisseleriyle ödeme yapma seçeneğini hayata geçirecek. Şimdi yatırımcıların cuma gününe kadar hangi seçenekte karar kılacaklarına karar vermeleri gerekiyor.

Telegram toplamda 1,7 milyar dolar toplamıştı ancak eğer bütün yatırımcılar paralarını geri almak isterse şirket 1,2 milyar dolarlık bir geri ödeme yapmak zorunda kalacak.

Kaynak: https://www.bitcoinsistemi.com/telegram-musterilerine-kotu-haber/
 

MRrahul

New member
Adamlar yetinmiyorlar sadece anlık mesajlaşma uygulaması olmakla, inşallah sonunu getirirler geçte olsa.
 
Üst