• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Telegram Verileri Silme

Zeo

Administrator
Yetkili
Administrator
Telegram Verileri Silme

Telegramın özelliklerinden bir tanesi de görüntülemiş olduğunuz video ve fotoğrafları ön belleğinde saklamasıdır. Tabi bu saklama özelliğinin de bir sınırı vardır. Belirli periyotlar ile verileri silebilir, depolama alanınızda boşluk açabilirsiniz. Aksi taktirde ön belleğiniz dolacağı için yeni fotoğraf görüntülemeyecek, video izleyemeyeceksiniz. Bu silme işlemi için şu adımları izleyebilirsiniz:

1- Ayarlara gidin.
2- Veri ve Depolama sekmesini açın.
3- Depolama Kullanımı sekmesini açın.
4- Telegram Önbelliğini Temizle butonuna basın.

Bu adımlar ile ön belleği temizlemiş, cihazınızda yer açmış olacaksınız.

Ayrıca bu kısımdan yapacağınız ayar ile medya dosyalarınızı saklama süresini seçebilirsiniz.

3 gün, 1 Hafta, 1 ay ve sınırsız seçeneklerinden birini seçerek saklama sürenizi belirleyebilirsiniz. Örneğin; 3 gün seçerseniz 3. günün sonunda bu süreye kadar olan verileriniz otomatik olarak seçilecektir.

cambazoglu

New member
bilgilendirme için teşekkürler.
Normalde ccleaner diye bi program avr ben hep, önbellek temizliyordum olmuyordu. Sanırım en mantıklı, en sağlam ve direkt uygulama üzerinden silinme yöntemi bu.
Telegram pek kullanmıyorum ama kullanınca da silmem gereken evriler vardı. sagolun.