• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Verstappen: “Red Bull'da kalıyorum, Horner davası iyi sonuçlandı. Mercedes'in kur yapması güzel ama sözleşmeye saygı duymak istiyorum”

Helldorado

Moderator
Moderatör
Bahar geldi, muhtemelen bu yüzden kırmızı boğa güller açar. “Takımımda mutluyum, orada kalacağım, burası bir aile gibi” diyor Max Verstappen hafta sonunun arifesinde Avustralya GP. Dikenler gerçekten ortadan kalktı mı? Yaratılan kaosun garip olmasıHorner geçit, takım patronu daha sonra uzaklaştırılan bir çalışanın uygunsuz davranış suçlamalarını soruşturdu ve beraat etti (ancak kadının adalet istemek için FIA etik kuruluna başvurduğu bildirildi). Bahreyn'deki ilk yarışta, Max'in babası Jos'tan gelen isimsiz e-postalar ve öfkeli açıklamalar (“Horner gitmezse takım havaya uçar”), iki hafta önce Cidde'de süper danışmanın görevden alınması tehlikesi vardı. Helmut MarkoVerstappen'le yakından bağlantılı olan (ve belki de bir sözleşme maddesiyle) dünya şampiyonunun yakında ayrılacağına dair söylentiler yayılmıştı. mercedes (ama sadece o değil). İngiliz patron daha sonra “hiç kimsenin istemediği bir yerde kalmak zorunda olmadığını” eklese de, bu hipotez Horner'ın kendisi tarafından reddedildi. Max istiyor.

Verstappen: “Red Bull bir ailedir, tartışmalar olur”

Anglo-Avusturya ekibiyle olan sözleşmesi 2028'de sona eriyor. “Red Bull'da kendimi her zaman rahat hissettim. Benim için ikinci bir aile gibi. Bir ailede bazen tabiri caizse fikir ayrılıkları olur. Ama ailenizi seçemezsiniz ama arkadaşlarınızı seçebilirsiniz. Niyetim kontrat bitene kadar Red Bull'da kalmak. Çünkü elbette harika bir hikaye olurdu, kişisel olarak benim için bile sona ulaşmak, temelde bir ailenin ve ekibin parçası olmak anlamına gelir. Performansa odaklandık, herkesin asıl ilgisi potansiyelimizi göstermek.” Buna gerek kalmazdı: iki yarışta iki dublör, onun kazananı. Diğerlerine rağmen, özellikle de ferraridaha yakındır.

Fia, birbiri ardına sorunlar: Susie Wolff'un suç duyurusu geldi

kaydeden Alessandra Retico

20 Mart 2024

Verstappen: “Yeni kurallar beni korkutmuyor”

2026'da sadece kurallar değişmekle kalmayıp, Red Bull'un Ford ile işbirliği içinde bir motoru olduğunda ne olacak? Daha mı az rekabetçi olacak? Max korkmuyor: “Her spekülasyon için endişelenmem gerekseydi, yarın hala hayatta olup olmayacağım konusunda da endişelenmem gerekirdi. Horner ve güç ünitesi bölümünde çalışan kişilerle konuştuğumda paniğe gerek yok, henüz 2026'da değiliz. Yerleşik motor üreticileriyle rekabet ediyoruz ve onları yenmek kolay olmayacak. Ancak projede çalışan çok iyi insanlar var.”

Formula 1 başkanı Ben Sulayem temize çıktı: “Ne Alonso'yu destekledi ne de Las Vegas'a komplo kurdu”

20 Mart 2024

Verstappen: “Toto Wolff'un arkadaşlığından memnunum”

Bu nedenle Mercedes bekleyebilir. Toto Wolff bu dönemde ona çok kur yaptı, yerini değiştirmek zorunda kaldı Lewis hamilton gelecek yıl Maranello'ya taşınacak. Max ilgiyi takdir ediyor ve aramayı reddediyor: “Toto'nun benim arabada olma fikrinden hoşlanabileceğini anlayabiliyorum. Ama söylediklerinin beni hiçbir etkisi olmayacak. Elbette bazı şeyleri duymak her zaman güzeldir. Toto ve ben gergin anlar yaşadık. Ancak iki kişinin iki farklı takımda çalışıp şampiyonluk için birbirleriyle mücadele etmesinin normal olduğunu düşünüyorum. Ama saygı her zaman vardı. Ama evet, benim açımdan hiçbir şey değişmiyor.” Horner davası da dahil mi? “Bildiğim kadarıyla şu ana kadar doğru yönetildi, bir takımın önemli isimlerini bir arada tutmak önemli çünkü bu onlardan kaynaklanıyor” Performans geliyor. Kim bu kilit isimler? İsim vermeyeceğim. Bana gelince, 2028'den sonra ne olur bilmiyorum. Formül 1Devam edersem, yeni sözleşme imzalarsam.” Bu arada bu baharın tadını çıkaralım.

F1, Nikita Mazepin Avrupa Adalet Divanı tarafından rehabilite edildi: Rus bir oligarkın oğlu olduğu için Haas'tan kovuldu

21 Mart 2024