• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

İsveç’te, Türk kökenli siyasetçi Muharrem Demirok meclise girdi

admin

Administrator
Administrator
İsveç’te, Türk kökenli siyasetçi Muharrem Demirok meclise girdi
İsveç’te dün yapılan genel ve lokal seçimlerin akabinde sandıklarda sayımlar devam ederken Merkez Partisi tarafınca birinci bayağı aday gösterilen Muharrem Demirok’un milletvekili olarak meclise girmesi katılaştı.

Demirok, uzun yıllardır siyasetin ortasında bulunduğunu ve mecliste 4 yıl bakılırsav almak için milletvekili seçilmekten de keyifli olduğunu söylemiş oldu.

“Linköping kentinde 12 yıl boyunca Etraf ve Güçten Sorumlu Belediye Başkanlığı yaptım”

Elinden geldiğince hayat pahalılığını önlemeye ve güç fiyatlarının artışına deva bulmaya çalışacağını lisana getiren Demirok, “Linköping kentinde 12 yıl boyunca Etraf ve Güçten Sorumlu Belediye Başkanlığı yaptım. Buradan edindiğim tecrübeyi inşallah meclise de taşıyıp, biroldukca meseleye deva bulmaya çalışacağım.” sözünü kullandı.

İsveç’te 50 bin Kululu yaşıyor

Konya’nın Kulu ilçesinden İsveç’e gelen bir emekçi ailesinin bu ülkede doğan çocuğu olduğunu aktaran Demirok, İsveç’te yaşayan 50 bin Kululu hemşehrisine de manevi dayanaklarından dolayı teşekkür etti.

Ailesi epeyce keyifli oldu

AA’nın aktardığına göre Muharrem Demirok’un babası Hamza Demirok da oğlunun milletvekili seçilmesinden hayli keyifli olduğunu ve oğluna güzel eğitim alması için verdiği takviyenin faydalarını gördüğünü belirterek, gurbetçi ailelerin, çocuklarına düzgün eğitim aldırmasını tavsiye etti.